Interviews

Example returns to Media Arts, Royal Holloway - October 2015

15. ledna 2016 v 20:44

Mnohým z vás nemohl uniknout ani fakt, že Elliot v druhé půlce října navštívil svou domovskou londýnskou univerzitu Royal Holloway, kde v roce 2003 úspěšně odpromoval v oboru "BA in Media Arts". Jeho návštěva byla spojena s přednáškou, kde se prezentoval. Této přednášky se účastního na 300 studentů napříč všemi obory. Vstupné bylo zdarma, tudíž se není čemu divit, že sál byl narván doslova k prasknutí. Hlava fakulty Dr James Bennett, se nechal slyšet, že Elliotovo povídání bylo velmi inspirativní a pro studenty povzbuzující na to, aby si začali více věřit a tvrdě na sobě makali. Možná se všichni z nich nestanou rapující superstar, ale snáze se vyrovnají s mnohdy těžkými začátky v nastartování kariéry těsně po promoci.

Jeho návštěvu zdokumentovali studenti tamější univerzity a vzniklo z toho následující video. V tom druhém se dozvíte, která žena ho v životě inspirovala. Pokud hádáte Erin, tak se mýlíte.

Mille Miglia 2015

18. října 2015 v 13:22
Italský závod na 1000 mil Mille Miglia není potřeba nijak zvlášť představovat a to hlavně proto, že se ho účastnil již minulý rok. Koneckonců jsme této události věnovali článek. Fotky najdete zase zde.

Nyní máme ale k dispozici video, které dokresluje celkovou atmosféru tohoto závodu, kde se mimojiné dozvíte, že svého otce, kterého letost upřednostnil místo své ženy, vidí jen 2x ročně při pobytu v Austrálii, takže si společné 4 dny patřičně užili.

Dále se pak zmínil, že je soutěživý ve věcech, o kterých ví, že je dobrý a tím je samozřejmě řízení. Za své slabé místo považuje hraní fotbalu a celkově kolektivní sporty. Bližší je mu běh nebo plavání. Mluvil také o své hudební pauze, která celkově potrvá 1,5 roku s tím, že se hodlá věnovat hlavně rodině a především svému synovi. Navzdory tomu je od ledna zase zpátky ve studiu, kde připravuje novou desku, která nevyjde dřív než v polovině příštího roku.

Ruisrock 2014 Festari-TV: Example

23. července 2014 v 17:52
Přinášíme vám krátký rozhovor v backstagei Ruisrock Festivalu, ve kterém se Example svěřil, že Finsko navštívil již po osmé a lidé jsou tady velmi zdvořilí.

Interview with Example at HOVE Festival 2014

23. července 2014 v 11:49
Žádné fotky vystoupení na tomto norském festivalu jsme bohužel nenašli. Máme pro vás ale poměrně obsáhlý rozhovor. Ve druhém videu se pak můžete podívat, jak to Example na Hove rozjel live.

INTERVIEW

Example does the airplane with Leanne

5. července 2014 v 14:38
Example přijal výzvu Radia City a tudíž se stal druhou celebritou, která s moderátorkou Leanne vytvořila letadýlko, které určitě všichni známe z dětství. Otázka, co na to Erin :D

Example Interview Lincs FM

5. července 2014 v 14:26
Ve čtvrthodinovém rozhovoru pro rádio Lincs FM se mimo jiné dozvíte detaily, jak probíhala příprava focení nového alba, o změně nahrávací společnosti, videoklipech, festivalech, top-singlech a mnohém dalším.

Example Trax Fm

5. července 2014 v 14:17
Máme pro vás další rozhovor. Tentokrát pro rádiovou stanici Trax FM, ve které Elliot mluví o tom, že byl zvolen časopisem The ZOO nejvíc cool týpkem. Pak tradičně o festivalech po Evropě, novém albu, singlu, ale také o Willu Smithovi a dalším.

Example speaks to Neev at our secret gig - Kiss FM (UK)

5. července 2014 v 10:47
Přinášíme vám interview ze zákulisí tajného narozeninového koncertu, který se Elliot odehrál překvapivě 20. června :D

V rozhovoru se především dozvíte, jak se Example připravuje na své show. Také se zmínil o novém singlu One More Day, festivalech a mnohém dalším.

Rozhovor je prokládám i záznamem právě z narozeninového koncertu, který byl streamován live.

Example talks dressing as Pitbull and One More Day at Kiss FM (UK)

2. července 2014 v 20:22
V rozhovoru pro rádiovou stanici KISS FM, kterou navštívil 24. června, Example mluví o tom, jak řídil Monster truck a o celkové lásce k autům. Dále padla zmínka o fotce, na které Elliot paroduje rappera Pitbulla při jeho vystopení na Mistrovství světa ve fotbale a nezapomněl ani uvést svůj aktuální single One More Day.

Example gives his World Cup predictions

18. června 2014 v 13:34
Example těsně před začátkem Mistrovství světa ve fotbale prozradil televiznímu kanálu Sky Sports své tipy na vítěze a vyjádřil se rovněž k britskému mladistvému týmu. Jak mu jeho tipy vyšly nebo nevyšly, se můžete podívat.

interview with HOTHOT magazine

3. června 2014 v 10:16
V rozhovoru pro HOT HOT Magazine Elliot mluví o svém novém albu, které považuje za velmi letní. Podle něj obsahuje spousty house, acid house pasáží, které se mísí s 90. lety a je inspirované hlavně Faihtless a Prodigy. Zmínil také, že je na nadcházejícím albu šťastnější a to díky sňatku, který uzavřel v květnu loňského roku s modelkou a moderátorkou Erin Mcnaught.

Co se týče rapu, Elliot ho vnímá tak, že člověk potřebuje být s něčím nespokojený, rozrušený a být v sociálních konfliktech. Páté album je ovšem mírumilovné a povznášející, čímž naznačuje, že se na desce rapované party objeví minimálně. Nicméně podotknul, že měl sen o svém šestém albu, které bylo laděno do hiphopu :D

Dále mluví například o svých koncertech, healinerováním na festivalech nebo kolaboracích. Rozhovor je bezmála 20minutový, takže je víceméně jisté, že každý si v něm najde kousek, který ho zajímá.

Example with Bev Lyons at the BBC Big Weekend

31. května 2014 v 19:34
V následujícím rozhovoru, který byl pořízen na BBC Big Weekendu, Elliot mluví o svých čtyřech předešlých albech, ale především o tom pátém nadcházejícím. Dále se například svěřil, že chce být brzo otcem.

Example: How I got into the music industry - The Big Music Project

9. května 2014 v 23:45
O velkolepém talentovém projektu s příznačným názvem The Big Music Project jsme se zmiňovali už před časem. Elliot spolu s dalšími britskými hvězdami vyzýval v krátkém spotu nadějné začínající umělce, aby se zde zapojili.

V následujícím videu sám mluví o tom, jak vplul do hudebního průmyslu a že ta cesta nebyla přímočará. Také dává několik rad, jak odstartovat kariéru - přes festivaly a nejrůznější sociální sítě. Rovněž promluvil o songu, o kterém si myslí, že mu změnil život. Možná někoho (ne)překvapí výběr Kickstarts.

Ač nemám ve zvyku projevovat své názory ve článcích, tady si to neodpustím... Nevím, kolik z vás zná Exampla od éry právě songu Kickstarts (2010). Já osobně jsem Elliota začala vnímat o rok později, kdy měl globální úspěch Changed The Way You Kiss Me... také trochu ironické je to, že buď mém okolí mám lidi, kteří znají Ellův Kickstarts (takže ho znají dýl než já) nebo ho neznají vůbec :D

YINKA & FRIENDS: EXAMPLE

21. března 2014 v 13:13
Example se sešel s moderátorkou Yinkou z rádiové stanice Rinse ve stylovém prostředí Far Rockaways Shoreditch, kde si povídali o novém albu Live Life Living, které je plné veselých a povznášejících songů, idiomickém singlu Kids Again, Elliot také rozebral své předcházející grunge & rockové album, které bylo inspirováno především Nirvanou.

Upozornil také na svou minitour The Ultimate Weekender po britských městech, která proběhla minulý týden, a stačil také přiznat, že zatím nikdy neudělal 6 koncertů během třech dnů. Zmínil rovněž o prosincovou tour po Asii.
Tyto a další informace se dozvíte ve videu níže:

Capital FM: Example potvrdil další single a to STAY WITH ME

16. března 2014 v 11:07

Example se 11. března dostavil do rádia Capital FM opět jako host, kde si s Max popovídal například o tom, jak si roli DJje v rádiu užil a taky přiznal, že by se tohoto moderování klidně ujal znova. Taktéž se vyjářil k návratu Cheryl Cole do britského X-Factoru a především přišla řeč na jeho nadcházející album Live Live Living, které podle jeho slov bude hlavně elektronické a rap se v nahrávce neobjeví vůbec.

Hlavně ale odhalil, že další single vyjde v červnu stejně jako kompletní album, a ponese název Stay With Me.
Celý zhruba 20minutový rozhovor se můžete poslechnout níže.

Example se v Capital FM ujal i Live Session, kde zapíval několik svých songů.

POSLECHNOUT

Fighting Talk, BBC Radio 5 (01.03.2014)

3. března 2014 v 19:58
[ Twitter ]

Example se v sobotu 1. března zapojil do diskuze sportovně zaměřeného BBC Radia 5 v rámci pořadu Fighting Talk. Vysílání probíhalo live z Manchesteru, kde se konal 6 Music Festival od 11:00 do 12:00 UK time.

Pořadem provázel Freddie Flintoff, jehož hosté měli za úkol získávat body za vyprávění svých sportovních příběhů. Body byly především udělovány za informativní komentáře a nadsázku doprovázenou přitroublými výbuchy smíchu.

Elliotovy příspěvky do diskuze najdete v časech [11:40], [17:15], [25:30 ], [27:04], [31:35], [43:04], [46:30], [52:15], [58:40]

Kromě něj se do diskuze zapojili komik Jack Whitehall, moderátor a novinář Martin Kelner a hudebník Mark Radcliffe.

POSLECHNOUT

Live on Capital FM with Max (09.02.2014)

13. února 2014 v 17:39

V neděli 9. února od 20:00 byl Elliot hostem na rádiové stanici Capital FM.
Kromě nového singlu Kids Again, který zde představil, učinil zásadní oznámení a to, že posílí team právě rádia Capital FM.

Elliot zde totiž bude mít po celý únor novou noční show, ve které každou sobotu v tomto měsíci od 20:00 (stř. čas) uvede ty nejčerstvější klubové tracky.

Sám Example o své nové show řekl: "Chcete-li moderovat svou vlastní show a mít šanci pustit něco z těch nejčerstvějších tanečních tracků posluchačům Capital FM po celé zemi, upevňujte i nadále takový vřelý vztah, který jsme už vybudovali. Nemůžu se dočkat, až se na to vrhnu."

Takže pokud budete chtít slyšet Ella v roli moderátora, určitě si jeho první show v sobotu 15. února od 20:00 nenechte ujít.

Kiss FM interview

1. února 2014 v 11:18
Example taktéž dorazil do rádia KissFM, kde si s Rickiem, Melvinem and Charlie povídá o vánočním pobytu v Austrálii u rodiny a o tom, že ho vlastně manželství ani nezměnilo - prostě jen dostal prstýnek.

Rovněž vzpomněl i to, že letošní rok bude pro něj velmi rušným. Už teď má totiž naplánováno kolem 100 koncertů. Hlavním tématem však byl The Ultimate Weekender, na který i tady zve své fanoušky. Mluví o tom, že na třech ze šesti koncertů na jeho oblíbených koncertních místech, se bude konat i afterparty, před kterou bude stejně tak vystupovat.

To vše a ještě více se dozvíte v následujících 2 videích, které jsou vesměs stejné. To delší video je pouze prokládáno rozhovorem s Also Rickiem a připojeno o úvod a závěr s Examplem.

Ve dvou téměř identických videích, které najdete pod perexem, Elliot opět přijal výzvu. Tentokrát se jednalo o to, kdo nejrychleji sní čínskými hůlkami čokoládové bonbony. Pokud vás zajímá, kdo vyhrál, tak se rozhodně podívejte.

Capital Breakfast with Dave Berry and Lisa Snowdon (31.01.2014)

31. ledna 2014 v 22:02
Example dnes navštívil Ranní Show radia Capital FM, kde exkluzivně prozradil, že jeho nové album bude mít slibný a láskyplnější sound, což je vlivem jeho loňského sňatku s australskou modelkou Erin McNaught.
Dále zmínil svůj aktulní single Kids Again a dodal, že na další single bude venku v březnu a kompletního alba bychom se měli dočkat první týden v červnu.
Dále pozval posluchače na březnový The Ultimate Weekender #TUW.

"Dokončil jsem první polovinu alba ještě před tím, než jsem se loni v květnu oženil, a pak tu druhou půlku jsem dělal v Londýně. Všiml jsem si, že od té doby, co jsem se oženil, je těch šest dalších songů opravdu láskyplných.
Předtím jsem si neuvědomoval, že všechny moje songy jsou sice hudebně povznášející, ale jsou celkem depresivní. Všechno to bylo o rozchodech, depresích a takovém tom pocitu, když je člověk na dně. Kdežto všech šest singlů, které vyjdou na tomto albu jsou o tom, že se cítím skvěle, jsem zamilovaný, cítím se být zase mladý!' "

více se dozvíte v prvním videu pod článkem.

Ve druhém videu se těšte na křížový výslech, kde se Ell rozhodoval mezi dvěmi možnostmi.
Ve třetím pak uvidíte, jak se vypořádal s výzvou, kterou byla hra na klávesy (?)
(pod perexem)

Backstage MetroRadio live 2014 - interview

20. prosince 2013 v 17:46
29. listopadu Example s kapelou vystoupili Metro Radio Live 2014 v Metro Arena v Newcastlu.

Fotky z koncertu ani kvalitní videa nemáme, ale máme pro vás jeden milý rozhovor ze zákulisí, kde Elliot mimo jiné mluví o tom, že je neustále zaneprázdněný, letních festivalech a především o novém singlu, který Example přirovnává k takovým peckám jako je Kickstarts, Stay Awake, Changed The Way You Kiss Me a We'll Be Coming Back! - máme se tedy na co těšit :)

Soccer AM - Example

15. listopadu 2013 v 15:17
Example byl začátkem září hostem sportovní TV show Soccer AM. Hlavním důvodem této návštěvy bylo upozornit na právě vycházející single All The Wrong Places.

Kromě toho se dozvídáme že byl Elliot týden před natáčením tohoto pořadu nemocný. Prý ho zmohlo nesčetné množství koncertů, které absolvoval během léta. Také prozradil více detailů ohledně svatby. Obřad a vlastně celou touto událost provázely filmové melodie. Za svědka šel Ellovi jeho DJ - Samuel Wire a jako hlavní chod se podávalo hovězí.

Toto a více se dozvíte v rozhovoru níže.

UKF at SW4 Festival 2013 - Example

17. října 2013 v 21:45
UKF Dubstep odchytil Exampla v backstagi South West Four, kde si povídali o tom jak dává dohromady svůj set, ale hlavně o novém albu, které vyjde globálně v březnu. Také se svěřil, že dále plánuje několik tour a festivalů.

Matt Edmondson - Even More Music Month, BBC Radio 1

17. září 2013 v 12:44
V tomto videu vás Matt Edmondson zavede do zákulisí stanice BBC Radio 1 v rámci Even More Music Month, kde objeví i náš Example. Čekujte ho v čase [03:38]

Kromě něj se můžete těšit také na osobnosti jako je Gabrielle Aplin, Conor Maynard, Olly Murs, Greg James, Scott Mills, Chris Stark, Gemma Cairney a Nick Grimshaw.

SK Vibemaker interviews

15. září 2013 v 18:24
SK Vibemaker odchytil Examplea na radiové stanici Rinse FM HQ, aby si s ním popovídali o jeho novém singlu 'All The Wrong Places' a jeho transformaci z rappera na krále tanečních parketů.

Teenage Cancer Trust: Example at Ibiza Rocks

15. září 2013 v 15:43
Example v backstagi rezidence Ibiza Rock, kde letos v létě vystupoval, promluvil o charitativní organizaci Teenage Cancer Trust, jakožto její velvyslanec.

 
 

Reklama