Hot News

the Answer

20. ledna 2018 v 14:34 | Greenda
Včera, úderem páteční půlnoci Example po 1,5 roční odmlce, kdy naposledy vydal nepříliš úspěšný počin "Later", zveřejnil single "The Answer". K této novince tentýž den vyšel v 8 hodin ráno britského času i klip, na který se můžete podívat níže. Na nový single, který produkoval nizozemský DJ a textař Diztortion, Elliot upozorňoval už v průběhu listopadu loňského roku a tvrdil, že to, co spolu upekli jednoho říjnového dne ve studiu bude fakt pecka. Na Instagramu uvedl, že tento single vytvořili velice snadno. Prostě něco poklikali a vše nechali volně plynout.

Ehm, podle mého Elliot s Diztortionem ve studiu klikali tak dlouho, až vytvořili totální paskvil. Zdá se mi, že spojili dohromady minimálně tři songy. Už úvodní beat v čase 0:28-0:40, který má zřejmě sloužit jako jakýsi refrén mi připadá absolutně nezajímavý. V další části, kde Example zpívá, to vnímám jako oslavu jeho ženy Erin, což je OK, ale my, co ho známe, už nějaký ten rok víme, že mu zamilované tracky prostě nejdou. Máme rádi jeho temnou stránku. Proto mělo album Playing in The Shadows takový úspěch a jen těžko bych tam nehledala skladbu, která se nepovedla.

Když už se zdá, že ve čase 1:10 že je skladba připravená gradovat, náhle zase spadne k tomu podivnému refrénu, který je navíc okořeněný basy. Část, která mě zaujala asi nejvíc je ta v čase 2:22, kde Elliot rapuje. Ve skladbě rapuje ještě jednou v 3:11, ale jeho hlas je prohnán nějakým šíleným filtrem, takže si hlas v jeho přirozené poloze posluchač neužije. A přiznejme si, Elliot jako rapper začínal a ten mu jde také nejlíp. Proč zrovna tuto část prošel takovou šílenou úpravou, je mi záhadou.

Elliota mám fakt ráda jako osobnost, jeho přístup ke mně a celkově k fanouškům jako takovým je oproti jiným celebritám fakt obdivuhodný. Je mi jasný, že manželka a děti dokážou člověka ovlivnit, ale na jeho tvorbě se to bohužel projevilo dost negativním způsobem. Z jeho "nedávné" tvorby, a tedy spoluprací se mi líbí Reflections ft. Jacob Plant z roku 2015. K tomuto singlu měl být vydán také klip, ale do dnešního dne jsme se ho nedočkali. Další poměrně povedenou spoluprací bylo Don't Wait ft. KO:YU, ovšem byl k němu vytvořený takový klip, který jako by byl určený pro jiný kanál a to vám může znechutit celý dojem z písně, takže doporučuji vynechat vizuál.

Takže za mě celkový dojem z The Answer není o nic lepší než z Later nebo Whisky Story. Bohužel. Ať se snažím jak chci, tak si tento song nemůžu zarýt pod kůži. Možná je to tím, že je mi 24 a nespadám tak do cílové skupiny teenagerů kalících v klubu na tuhle taneční "pecku". Byla bych raději, kdyby se vrátila éra Example 2011. Nedokážu si totiž představit, že se svými aktuálními novinkami pojede nějakou tour. Moc úspěchu by to asi nemělo. A co vy? Jaký je váš názor?

Example - The Answer (Official Video)

Example je zpátky! Nový single již v pátek

17. ledna 2018 v 21:35 | Greenda
Zdravím vás, fanoušky britského rappera/zpěváka/herce/dvojnásobného otce/milujícího manžela modelky Erin McNaught Examplea. Ten již nějaký ten pátek upozorňuje a zároveň teaseruje svůj nový single The Answer, který vyjde jak jinak než tento pátek 19. ledna 2017! Tento datum je pro mě něčím hodně speciálním, ale než budu toto téma rozebírat, nemohli jste si nevšimnout, že Elliot zahájil éru Example 2018 logem s novým fontem. Ten je zachycen na vizuálu ukázek nadcházejícího singlu a objevil se také na propagaci festivalu Texfest, na kterém Elliot vystoupí společně s DJ Wirem na začátku léta. Na reakce fanoušků, kteří se radovali, že je zpátky, Elliot odpovídal, že vpodstatě neodešel, že se spíše připomíná, že je stále tady. Ano má pravdu. Jen se v posledních letech nevěnoval svému počinu a hostoval na řadě tracků hned několika rapperů. V dohledné době zde určitě očekávejte souhrnný článek týkající se těchto spoluprací. Těšit se můžete také na souhrn toho nejpodstatnějšího za poslední roky, kde nebude chybět ani jeho druhorozený syn Ennio, který se narodil v září loňského roku.

Nyní se vracím zpět k datu vydání nového singlu a to 19. lednu. Jakmile jsem se dozvěděla, že jeho dlouhoočekávaný single vychází právě tehdy, spojovala jsem si to s osudem, jelikož 19. ledna slavím narozeniny. Tento rok už své 24. Těžko uvěřit, že jsem skalním fanoušek již sedmým rokem - od svých 17 let. Mnoho z vás jistě ví, že jsem se s Examplem dvakrát sešla. Sice je to už několik let zpět, ale je více než jisté, že si mě stále pamatuje. Několikrát jsem ho totiž jak na Twitteru, tak na Instagramu, možná i na Facebooku upozornila, že právě 19. ledna mám narozeniny a tudíž je tento single nejlepší dárek, jaký mi mohl dát. Na tyto komentáře několikrát reagoval "lajkem" i smajlíky. Ovšem dnes se stalo něco, co si dokážu vyložit jako absolutně nejvyšší level jeho sarkasmu. Elliot je aktuálně zpátky v Londýně, kde hodlá odpromovat svůj nový single. Zároveň na Instastories a instagramu zveřejnil, že právě v těchto dnech slaví 15leté výročí od vydání svého prvního singlu, a proto ti, kteří se narodili 19. ledna (nebo v období 18. - 20. ledna) mají možnost s ním v pátek v Londýně poobědvat. No chápete to? Je to od něj skvělý, že dá fanouškům takovou odměnu a zároveň mě to mrzí, protože splňuju dvě ze tří kritérií. Slavím narozeniny onen pátek a jsem skalním fanouškem dostatečně dlouho na to, se s ním znova po letech setkat. Ale bydlím ve špatný zemi.

Pokud by vás zajímalo, kdy hodlá zahájit nějakou tour, nechal se slyšet, že to nebude dřív než ke konci tohoto roku. Jedná se ale s největší pravděpodobností o UK tour, takže podle mých skromných odhadů, European tour bychom se mohli dočkat zhruba v březnu 2019. Jestli vůbec. Také na instastories občas zveřejní něco o EP, tak nelze zatím ani s jistotou říct, jestli vyjde vyjde plnohodnotné album nebo jen "ípíčko" s výběrem několika skladeb. Jestli tam zařadí i singly Whisky Story a Later se také neví.

Níže přikládám "důkazní materiál", ve kterém je jasný, že si Elliot vymyslel soutěž s daty narození jen kvůli tomu, aby mě naštval :DD .. to je vtip samozřejmě. I když.. :D Tak snad mi pošle aspoň "Birthday Tweet" nebo s budu muset spokojit s novým singlem. Ale jestli to bude taková pecka, jak Example uvádí, spokojím se velice ráda :D Klip k The Answer by měl vyjít taktéž v pátek 19. ledna 2018.

Jacob Plant - Reflections (ft. Example)

18. října 2015 v 15:33
Example to dal dohromady s Jacobem Plantem, což je 23letý velmi nadějný britský DJ a producent. Z této spolupráce vznikla house pecka Reflections. Premiérovala 10. října v pořadu Dance Anthems Dannyho Howarda na BBC Radio 1. Oficiální vydání je pak stanoveno na 27. listopadu, kdy bude k dispozici na iTunes.

Pokud předpokládáte, že se jedná o další single z nadcházejícího alba, sám Elliot tento počit označuje pouze za feature. Před Vánocemi by měl vyjít ještě jeden. Kampaň k šesté studiovce by měla pokračovat zase až v únoru. Avšak aktuální single Reflections si můžete poslechnout níže nebo rovnou na Youtube. Enjoy

Elliot se objeví v dalším filmu!

18. října 2015 v 15:05
Romantická komedie Between Two Worlds, ve které Example ztvárnil jednu z hlavích postav, ještě nestihla ani odpremiérovat a už je obsazen v dalším filmu! Tentokrát se jedná o roli Maca v indie filmu "A Bus Could Run You Over". Elliot o tom koncem září informoval na svém Facebooku, avšak s hledáním komparzu se začínalo již v první polovině zářiového měsíce.

Co se týče děje, film je popisován jako komediální triller s temným podtextem, který se odehrává na Ibize, kdy se Connorův (Lyndon Ogbourne) nejlepší kámoš nevinně zaplete do plánů tamějšího gangu. Connor navíc je jediný, kdo mu může pomoci, ale to taky znanemá návrat na ostrov, kterému se vyhýbal od tragické smrti kamaráda, který zde před lety pracoval. Po návatu se Con opět shledá se svým bývalým bývalým šéfem a poradcem Leem (Billy Zane), ze kterého se stal neplatič "amerického návrhu", proto se pokouší o sebevraždu. Uprostřed chaosu explodujících vil, ponorek a nádherné potapěčky se Leo svou cestou učí, že každý další den je vzácný a Connor poznává, že život v Londýně není tak dokonalý, jak se zdá a pokud se vyrovná, se svou minulostí, bude Ibiza jediným místem, kde bude doopravdy šťastným. Vše, co pro to musí udělat je, zůstat dostatečně dlouho naživu, aby si to mohl užít.

V popisu o Elliotovi nepadla ani zmínka, ale pokud se podíváte níže na obrázky z Instagramu, Mac podle všeho bude řádný bitkař nebo taky oběť. To se zatím neodvažujeme odhadnout.

Režie: Ben Turner
Obsazení: Billy Zane, Lyndon Ogbourne, Billy Boyd, Gala Gordon
Vydání: 2016
Více info: Facebook, Twitter

Whisky Story (Official Video)

11. října 2015 v 13:49
Single Whisky Story vyšel oficiálně 10. července 2015 a stal se tak první vlaštovkou 6. studiového alba, které prozatím jméno nemá, ale už teď víme, že tahle studiovka bude návratem ke kořenům. Lepší pilotní single Elliot opravdu nemohl. Úvodní sample/refrén se totiž nápadně podobá těm "parodickým" songům z jeho prvotiny What We Made a to nás baví!

Se psaním textu začal krátce po narození syna Evandera a hlavní inspirací pro něj byla jedna divoká noc, kterou v dospívání prožil se svými přáteli. Klip byl natočen na jeden zátah v londýnském metru za pomoci "náhodných" kolemjdoucích. Režie se neujal nikdo jiný než Adam Powell, který natočil nespočet Example-klipů včetně Changed The Way You Kiss Me, Stay Awake, Midnight Run nebo Say Nothing.

Co se týče obalu singlu, který vidíte vlevo, na jeho vzhled byla na oficiálních stránkách vypsána soutěž. Tématika byla domácí mazlíček a pochopitelně Whisky. Pokud Elliota sledujete nějakou tu chvíli, určitě vám neunikne fakt, že Elliot již jeden ze svých starších klipů v metru natáčel. Jednalo se o nízkonákladové video k singlu Me and Mandy z roku 2007. Tomu říkáme návrat ke kořenům se vším všudy.

Whisky Story (Official Video)

2nd wedding anniversary

18. května 2015 v 20:44
Ten čas neskutečně letí.. Dnes jsou to přesně 2 roky od doby, co Example uzavřel manžeství s australskou kráskou Erin McNaught. Za tu dobu se změnilo mnohé, ovšem zásadní je, že letošní výročí již neslaví ve dvou, nýbrž s 5měsíčním synem "Vanem" :)

Vybrala jsem jednu fotku z Instagramu Erin. Ano, je z oného svatebního dne a dodnes jsem ji zde nezveřejňovala. Dovolím si sem také přiložit dva odkazy pro případ, že vám jejich svatební den před 2 lety unikl, nebo si jen chcete připomenout [ fotky ] a [ článek ]. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších společně strávených let!

Pražský koncert definitivně zrušen

15. ledna 2015 v 14:32
Koncert v SaSaZu pořadatelské agentury DJ Production, jehož náhradní termín byl stanoven na jaro 2015, se ruší. Lístky se budou moci vrátit zpět v síti Ticketstream. Instrukce byste měli mít v e-mailu, který jste zadávali v registraci.

Podle všeho Elliot sám neví, o jaký přesunutý koncert se mělo jednat. Vyplývá to z reakce na můj tweet. Každopádně je to pochopitelné. Koncertní podia vyměnil za kočárek a rodný Londýn za australskou Brisbane.

Pokud jste mail od společnosti Ticketstream neobrželi, stačí rozliknout tento článek, kde najdete instrukce, jakým způsobem vrátit vstupenky.

Elliot má syna!

15. ledna 2015 v 12:30
Zdravím poprvé v roce 2015 prvním a dost neaktuálním článkem. Upřímně jsem se sem nechtěla vracet. Chtěla jsem tento blog přenechat nějakému mladšímu a to zapálenějšímu fanouškovi britského rappera, ale nějak se neozývá. Na druhou stranu mám po zkouškách, tudíž proč necelý měsíc času nevěnovat "aktualizaci", žejo :D

"Náš syn Evander Maxwell Gleave se narodil ve 02:06, 21.12.14 (australský čas). Matka i dítě jsou nádherní 😍 @mcnaughty jsi diamant"

Takto Example okomentoval radostnou událost jen několik málo minut po narození syna na Instagramu s přiloženou dojemnou fotkou, kterou můžete vidět níže. Erin se tak postarala o předčasný vánoční dárek. Všimněte si, že rodiče pokračují v iniciálech EG.

A pozor, babyboom pokračuje! Těhotná je i Elliotova o dva roky mlaší sestra Elise, která se začátkem prosince vdala. Takže už ne Elise Gleave, ale Elise Sheehy a to i na Instagramu :)

10 Million People - remixes

14. listopadu 2014 v 17:00
Single 10 Million People oficiálně vyšel již 3. října. Kromě samotné skladby máme tradičně k dispozici několik oficiálních remixů, na kterých se podíleli přední DJjové. Můžete si je poslechnout níže a následně si tento balíček koupit na iTunes.

1.10 Million People (Extended Mix)[ poslechnout ]
2.10 Million People (Kove Remix)[ poslechnout ]
3.10 Million People (Eli & Fur Remix)[ poslechnout ]
4.10 Million People (Static Revenger Remix)[ poslechnout ]
5.10 Million People (Mike Millrain Remix)[ poslechnout ]
6.10 Million People (Critikal Remix)[ poslechnout ]

LIVE LIFE LIVING "full" album

14. listopadu 2014 v 16:25
Skladby z nového alba jsou na VeVo Channelu nějaký ten pátek. Dalo by se říct, že je zde vyvěsili krátce po vydání tohoto alba. Kromě songů, které Elliot vydal jako single a těch, které jsou na deluxe edici, můžete níže naposlouchat celou desku. Pokud LLL stále nevlastníte, může být poslech těchto skladeb jistým impulsem si album pořídit třeba na vánoce :)

Next Year
10 Million People
Only Human
Seen You
Can't Face the World Alone
Live Life Living
At Night
Longest Goodbye

Souhrn toho nejpodstatnějšího za poslední čtvrt rok

7. listopadu 2014 v 18:43
Zhruba před týdnem jsem vám slibovala, že shrnu všechny významné události v Elliotově životě do jednoho jediného článku. Snad se mi to povedlo a zachytila jsem zde vše podstatné. Odstavce jsou časově seřazeny od nejnovějšího po nejstarší.

UK TOUR

V sobotu 18. října odstartovala dlouho očekávaná Oct/Nov UK Tour. Jedná se o nejrozsáhlejší turné po Spojeném Království v jeho kariéře. Do dnešního dne odehrál okolo 10 koncertů, přičemž většinu zastávek má ještě před sebou. Na Elliotově instagramu, který před nedávnem změnil název z Exampstagram na Example, můžete opět nalézt fotky davů, videozáznamy jak ze stage tak ze zákulisí, kde si mimo jiné chladí nohy. Fotky a videa od fanoušků čekejte zase tady.
[ spustit z YouTube ]

NEW SETLIST & MERCH

2 dny před začátkem Oct/Nov UK Tour, tedy 16. října, Elliot zveřejnil potenciální setlist, který označil za neoficiální. Podle jeho slov není jednoduché vybrat 18 songů a z nich setlist sestavit. S novou tour přicházejí také nové merch. Podle všeho se jedná o nejoriginálnější kolekci oblečení, která byla doposud vytvořena. Slogan NOT A SALAD mluví za všechno. Nevím jak vy, ale já se doslova modlím, aby některý z těch dressů byl k dispozici i na pražském koncertě, jehož datum dosud není specifikovám. Stále se však mluví o dubnu 2015.

THE BOY WITH A THORN IN HIS SIDE (FILM)

Ano, Elliot na konci září opravdu točil film. Ačkoliv vystudoval filmovou režii, stál před kamerou ne za ní. Natačení probíhalo během října v Liverpoolu. Film dostal název The Boy with a Thorn in His Side, což by se dalo přeložit jako Chlapec s trnem v oku. Je to drama, které pojednává o mladíkovi Scousovi, který se vydává do Londýna za vidinou lepších zítřků. Děj se odehrává především v nočních klubech, proto produkční tým natáčel v Empire a Salt Dog Slims na Seel Street, aby docílili věrohodné atmosféry. Producent Pete Gibbons popisuje film jako milostný příběh, kde chlapces nachází a ztrácí dívku. Vůbec nemáme tušení, jakou roli zde Elliot dostal a kdy budeme moci dílo zhlédnout. Můžeme vám ale s jistotou zaručit, že fotky z natáčení se zde objeví co nevidět.

FILMING & NEW SONGS

Těsně před návratem, 24. září, Example překvapil následujícím tweetem:" Zítra se vracím do UK. Pár týdnů budu točit film. Nahrávám všechny nové songy, které jsem napsal. Velká tour. Pak odpočinek a čekání na mimi." Elliot jako herec? nové songy? WTF? :D

HOLIDAY

Zhruba od poloviny září si Elliot se svou těhotnou manželkou užíval zaslouženého volna na kouzelných Maledivách. Určitě očekávejte minimálně nějaké instagram fotky z této týdenní dovolené.

THE BIG FEASTIVAL w/ JAMIE OLIVER

Poslední srpnový den Elliot přijal pozvání na The Big Feastival, který pořádal kulinářský mág Jamie Oliver. Jak už okolnosti napovídají, Example zde nezpíval, ale vařil! tedy spíše vypomáhal. Na to, co Jamie a Elliot společně ukuchtili se budete moci podívat ve videu, které vám nabídneme v některých za našich dalších článků.

A NIGHT OF CHAMPIONS

28. srpna se Example s Erin, která zde opět hrdě ukazovala své zakulacené bříško, účastnili charitativního večírku A Night of Champions, olympijského vítěze a kamaráda Mo Faraha. Elliot na Twitteru událost komentoval následovně: "Vybrala se hromada peněz (a chutných desertů taky)." Fotky z akce jsme vám poskytli [ zde]

SPECIAL MEET & GREET EVENT 4
TEENAGE CANCER TRUST

Ačkoliv byl Example proti vybírání peněz od fanoušků za Meet & Greet, rozhodl se na své podzimní UK Tour udělat výjimku a to kvůli charitativní organizaci Teenage Cancer Trust, jejíž je ambasadorem. Cena těchto speciálních balíčků, která bude zahrnovat kromě setkání v backstagi fotku, přátelský pokec, podpis, tričko a dokonce i objetí se bude pohybovat v rozpětí £75 - £99. Veškerý výtěžek z této akce poputuje na adresu výše jmenované charitativní organizace.

OCT/NOV UK TOUR ANNOUNCED

V pátek 15. srpna v 10:00 byla vyhlášena zmiňovaná UK Tour. Turné o 27 koncertech probíhá během října a listopadu. Jako support byli vybráni Feed Me, Delta Heavy DJ Wire & Benjamin Please, kterého známe jako DJ Baller B. Elliot byl s výběrem měst opravdu důkladný. Nevynechal žádné větší městečko - STOKE ** GRIMSBY ** NEWCASTLE ** CARLISLE ** YORK ** LEEDS ** BATH ** BOURNEMOUTH ** NEWPORT ** PLYMOUTH ** SOUTHEND ** MARGATE ** FOLKSTONE ** EASTBOURNE ** NOTTINGHAM ** SHEFFIELD ** LEICESTER ** PORTSMOUTH ** LONDON ** CAMBRIDGE ** NORWICH ** LIVERPOOL ** BIRMINGHAM ** LLANDUDNO ** HULL ** GLASGOW ** DUNDEE ** MANCHESTER

GIG IN PRAGUE CANCELED

8. srpna nás zasáhla zpráva, která se tak nějak (ne)dala očekávat. Exampleův management se rozhodl zrušit pražský koncert v SaSaZu, který se měl konat 3. října 2014. Co si budeme nalhávat. Od začátku se nám poněkud nenadálý návrat do Česka nezdál. Ovšem česká pořadatelská agentura za odvolání akce nemůže. To jen Elliot opět přecenil své síly, kdy se rozhodl září a říjen věnovat své domovině a naplánoval zde 30 koncertů. Praha se sem pochopitelně nehodila.

NEW COLLABORATIONS

dohledné době budeme moci určitě očekávat zajímavé spolupráce. Koncem července se na Ibize zavřel do studia s Hardwellem, v Belgii s Netskym a na Ultra Music Festivalu se setkal s Martinem Garrixem, se kterým stál o spolupráci již dříve, takže se rozhodně máme na co těšit.

ERIN GLEAVE IS PREGNANT!

Dá se s jistotou říct, že zpráva, kterou zveřejnila Elliotova manželka Erin McNaught 24. srpna prostřednictvím Twitteru s doprovodnou fotku, kde hrdě ukazuje svoje těhotenské bříško, je událostí roku. Example fotografii sdílel se slovy: "Já a moje žena jsme v očekávání". Nadmíru se těšíme až se na konci roku setkáme s chlapečkem/holčičkou." Netušíme, zda si nechali pohlaví děťátka sdělit, avšak i kdyby jej znali, stejně nás udržují v napětí a s veškerými otázkami na téma holka nebo kluk, svorně mlží. Každopádně gratulujeme a těšíme se na první přírůstek do rodiny Mr a Mrs Gleave.

NEW MUSIC VIDEO

Elliot se ve druhé polovině června se rozhodl spojit vystoupení na francouzském festivalu Benicassim, kde vystoupil 19. července, a natáčení klipu k aktuálnímu singlu "10 Million People", které proběhlo ten samý den jen o pár kilometrů dál na pláži v Castellonu. Klip měl premiéru na Vevo channelu 28. srpna. Singl i s oficiálními remixy vyšel 3. října 2014. Na tyto remixy se rovněž zaměříme v samostatném článku.

SUMMER FESTIVALS

Během festivalové sezóny Elliot odehrál, jak už je u něj zvykem nespočet koncertů po celé Evropě. Nicméně v polovině července poranil nohu, ale žádné rušení koncertů neproběhlo. Podle jeho slov "Show must go on" bez výraznějších poskoků na stagei. Když si to shrneme, Example obsolvoval 27 letů a 23 koncertů jenom jenom v červnu a červenci. Svou show odehrál i na takových festivalech jako je V Festival, T In The Park a další. Dodatečně určitě budete moci očekávat nejrůznější fotky a videa.

Na dnešního Example nechoďte. Zrušil pražský koncert

3. října 2014 v 10:02
Informace o tom, že Example přesunul pražský koncert, který se měl konat dnes 3. října v pražském Sasazu, se objevila na facebookových stránkách pořadatelské agentury DJproduction již začátkem srpna tohoto roku. Nicméně stále kolují zavádějící informace, o tom, že by zde Elliot měl dnes přecejen vystoupit. Odpověď je taková, že opravdu NEVYSTOUPÍ. Náhradní termín koncertu bude časem upřesněn, ale spekuluje se o jaru 2015. Komu to však již nevyhovuje, může vstupenky do 5.10.2014 vrátit v sítích Ticketstream. Více v následujícím prohlášení:
Facebook, 8. srpen 2014
Vážení návštěvníci,

dnes jsme bohužel obdrželi špatnou zprávu od managemntu Exampla ohledně jeho plánovaného vystoupení v Praze 3.10.2014:

Kvůli vydání nového singlu a náročnosti následné tour ve Velké Británii není bohužel možné dorazit do našeho města a show uskutečnit. Máme možnost celou akci přesunout na příští rok počínaje dubnem 2015. Velice nás celá situace mrzí a všem co již mají lístek se hluboce omlouváme. Veškeré peníze za lístky budou samozřejmě vráceny prostřednictvím Ticketstream. Stále uvažujeme o nabídce přesunout celou akci, ale toto bychom rádi rozhodli spolu s Vámi, pokud si přejete akci ponechat a těšit se na příští rok, budeme rádi pokud vyjádříte svůj názor, na možnost navrácení lístku to samozřejmě nebude mít vliv. Ještě jednou se Všem omlouváme.

Facebook, 25. srpen 2014
Example se bude přesouvat na duben příštího roku, prosíme sledujte naší událost. Konkrétní datum bude oznámeno po dohodě s managementem. Již zakoupené lístky je možno vracet do 5.10.2014 dle zákona v síti Ticketstream, ostatní budou automaticky platit na nové datum.

FansForExample.blog.cz dnes slaví 3. narozeniny

8. srpna 2014 v 11:48
avšak jeho osud je nejistý. Vzhledem k tomu, že jedu na Calvina Harrise, tak se o tom rozepíšu nejdřív zítra. Greenda

Odhalen festivalový setlist

23. července 2014 v 11:10
Stalo se tak 7. července na instagramu Elliota. Můžeme zde vidět, že setlist se skládá ze 16 hitů převážně na zremixovaném podkladu. Seznam obsahuje 5 skladeb z nového alba včetně nadcházejícího singlu 10 Million People.

Pokud vás zajímají všechny festivalové zastávky, zabruste [sem]

Take Me as I Am (official video)

8. července 2014 v 17:09
Jak již bylo řečeno v tomto článku, Example se rozhodl natočit klip k songu Take Me As I Am. Jedná se ovšem rovnou o oficiální promo video určeno hlavně k propagaci nového alba Live Life Living, které vyšlo včera.

Co se týče videoklipu, tak ten je nesmírně povedený. Zpěvák po delší době vsadil hlavně na sebe a svou crew, kterou netvoří nikdo jiný než Andy Sheldrake, Kai Smith, DJ Wire a DJ Baller B. Video je doplněno o záběry z vystoupení v klubu BCM na Balleárech. Zajímavostí také je, že si videoklip Example natočil sám za pomoci Kristiana Younga

LIVE LIFE LIVING out now!

7. července 2014 v 22:31

Po několikanásobném odkladu se tak konečně stalo o dnešní půlnoci. Když se podíváme na magický datum vydání 7.7. 7+7, není se ani třeba podivovat nad tím, proč bylo vydání alba posunuto. Šťastnější datum snad ani neexistuje.

Album sice fyzicky ještě k dispozici nemám, ačkoliv jsem si podepsanou kopii nechávala posílat z UK. Nicméně už je mi doručováno téměř týden, ale i přesto mám desku díky YouTube dokonale naposlouchanou. Proto by nebylo na škodu podělit se s vámi o mé dojmy.

Podle mého názoru se Elliotovi povedlo nahrát neprvoplánové album, které se vám jen tak neohraje. Za jedinou odrhovačku bych považovala právě single Kids Again, která však do konceptu dokonale promyšlených textů a melodií zapadá. Naopak bych vyzdvihla skladbu Live Life Living, která paradoxně vznikala jako poslední a jmenuje se po ní celé album. Také mě už měsíce zpátky zaujal song Take Me As I Am, který Example prezentoval živě už v létě loňského roku a nyní si jej vybral jako svůj další single. Kupodivu mi příjemně zní i poslední skladba na albu Longest Goodbye a to i přesto, že mi z ukázky připomínala jakési "volání divočiny". Dále rozhodně stojí za zmínku i Only Human, jehož studiová verze byla tuším k dispozici fanouškům, kteří si album předobjednali na iTunes. Kamarádka by tuto skladbu zařadila spíše na album Playing In The Shadows a musím jí dát za pravdu. Jistá podobnost v beatech tam určitě je. Ovšem za absolutní pecku považuji Can't Face The World Alone, která má zapamatovatelnou melodii a určitý hitový potenciál. Zbytek skladeb se mi zatím pomalu zarývá pod kůži. Tuším, že si brzy oblíbím 10 Million People, ve kterém si Example malinko i zarapoval.

is 'Take Me As I Am' the new single?

5. července 2014 v 23:31
O možnosti, že by mohla být skladba Take Me As I Am dalším singlem, lze ode dneška jistojistě koketovat. Example totiž odepsal fanouškovi na Twitteru, že video k tomuto tracku vyjde již v úterý. Následně však doplnil, že se bude jednat o video z koncertu, které bylo pořízeno minulý týden na BCM na Mallorce. Nic na tom ale nemění fakt, že oficiální videoklip může být klidně vypuštěn, jakmile se natočí. O tom zatím můžeme jen polemizovat.

LIVE LIFE LIVING je venku!

5. července 2014 v 22:35
Sice ještě ne oficiálně. Ale neleaknulo, nebojte. To si jenom Example přivezl v pondělí 1. července první kousky jak standardní, tak deluxe edice. Následující den však byly rozesílány fanouškům speciální vlastnoručně podepsané kousky. A jelikož je britská pošta extrémně rychlá, někteří šťastlivci obdrželi své album již nyní!

Tudíž například na YouTube lze naleznout kompletní album. Sony sice tyto účty blokuje, nicméně den ode dne se rojí nové a nové kanály nabízející poslech tohoto alba. Pokud tedy nemůžete vydržet do pondělí, nabízíme vám několik odkazů, kde můžete nalézt všechny skladby pohromadě (netušíme, kdy je Sony zablokuje, proto vám poskytujeme více zdrojů).

[ 01 ] [ 02 ] [ 03 ] [ 04 ] [ 05 ] [ 06 ] [ 07 ]
Example, Facebook

fans, Twitter

Sdíleny tři nové skladby!

5. července 2014 v 17:47
Nové album Live Life Living se nezadržitelně blíží. Proto se nám Elliot rozhodl ukrátit čekání sdílením třech nových skladeb prostřednictvím třech různých serverů.

Tou první je Next Year, což je úvodní skladba, kterou Elliot napsal se Stuartem Pricem v Los Angeles. K tomuto tracku dodal: "Chtěli jsme směřovat ke starší tvorbě Chemical Brothers a Massive Attack. Bylo pro mě ale těžké zpívat přes akordy, aniž bych nenapodoboval Liam Gallaghera. Track je v podstatě o všech mých přátelích, kteří tvrdě makají a pak se těší na jeden festivalový víkend, kde mohou zcela ztratit hlavu. Zároveň se však nemohou dočkat toho samého festivalu nebo dovolené, která proběhne zase za rok. O tomhle vlastně celé album je - o požitkářství - proto je právě tohle perfektní song, který celou desku otvírá."

NEXT YEAR

premiere: 30.06.2014


Den poté byla prostřednictvím 4Music sdílena energická skladba, po které je album pojmenované. Ano, jedná se o Live Life Living, kterou Example okomentoval následovně: "Tenhle track je jedním z posledních vytvořených skladeb na albu. Název pochází z verše "Bez tebe nechci žít své životní žití." Název jsem si zamiloval natolik, že jsem ho musel použít jako název alba. Je tak pozitivní a povznášející - úplný opak mých posledních dvou alb, které byly docela depresivní, čišila z nich samota a negativa, co se týče jeho obsahu. Track jsem produkoval já a Critical - nový chlápek, kterého mám v týmu. Nebyl jsem si jistý, jestli máme ten správný zvuk, proto jsem se zeptal Calvina Harrise, jaký konektor použil pro remix Eat. Sleep. Rave. Repeat, tudíž jsme vycházeli ze stejného základu."

LIVE LIFE LIVING

premiere: 01.07.2014


Poslední sdílená skladba před oficiálním vydání alba je Seen You. Elliot se dokonce netají tím, že by ji chtěl jako další single. "Původně byla napsaná pro kytaru, tudíž jako demo zněla úplně jinak. Napsal jsme ji s Fraserem T Smithem a pak z toho vznikla klubová bomba, kterou jsem produkoval s Critikalem a Sheldrakem. Inspirovali jsme se 'Let Me Be Your Fantasy' od Baby D. Slova jsou o tom, jak jsem potkal svou ženu, ale když jsme ji hráli několika lidem, mysleli si, že byla o 'lásce na první pohled, když přistanete na Ibize'. Je to jeden z mých nejoblíbenější tracků, jaký jsem kdy napsal a doufám, že z toho později vznikne single."

SEEN YOU

premiere: 03.07.2014

Spotify: Example's Radio Shows

5. července 2014 v 15:12

Elliotova aktuální muzika je nově na Spotify. Při té příležitosti se rozhodl nahrát 4 radio shows, které sem bude nahrávat v následujících 4 týdnech. Slibuje, že tahle vysílání budou nabitá letními hity, které skvěle doplní jeho charakteristický hlas. Posoudit to můžete již nyní. První dvě show nejsou k dispozici nikde jinde než právě na Spotify

SPUSTIT SPOTIFY

One More Day OUT NOW!

25. června 2014 v 13:08
Elliotův aktuální single One More Day vyšel v neděli 22. června na iTunes. Již tradičně je k dispozici hned několik remixů této skladby, které si můžete poslechnout níže.

Podpořte Examplovu novinku její koupí na iTunes právě teď. Nicméně skutečnost, jestli je single k dispozici i na českém iTunes jsme zatím nezjišťovali.

1One More Day (Stay with Me) [Extended Mix][poslechnout]
2One More Day (Stay with Me) [MJ Cole Remix][poslechnout]
3One More Day (Stay with Me) [Shadow Child Remix][poslechnout]
4One More Day (Stay with Me) [Erik Arbores Remix][poslechnout]
5One More Day (Stay with Me) [Metro Remix][poslechnout]

Example on KISS - live stream!

20. června 2014 v 20:43

Jen bychom chtěli připomenout, že za 3 minuty začíná Elliotův tajný koncert pro KISS FM, který bude přenášen online. Zazní staré známe hity i novinky z nadcházejícího alba. Rovněž se představí nový bubeník Chris Maas.
Na nic nečekejte a laďte narozeninový koncert právě teď!

LIVE STREAM

15th June - BCM Planet Dance

19. června 2014 v 17:32

V neděli 15. června proběhla Elliotova první letošní show na Mallorce a můžeme vás ujistit, že nebyla ani zdaleka poslední. V něčem ale přecejen zvláštní byla - v místním klubu BCM se točilo video pravděpodobně k jednomu z remixů aktuálního singlu One More Day.

Jonny Drummachine Jenkins opouští kapelu! Víme, kdo jej nahradí

10. června 2014 v 11:59

Už to budou téměř 2 roky, co klávesista, kytarista a příležitostný vokalista David Stewart opustil Elliotovu kapelu poté, co se rozhodl věnovat své sólové kariéře. Dosud se s tím někteří fanoušci nestihli zcela smířit a už je čekal zcela nečekaný odchod bubeníka Johna Jenkinse, známějšího pod pseudonymem Jonny Drummachine. Informoval o tom sám Example na svém Instagramu, kde vzkázal, že s nimi Jonny odehrál svůj poslední koncert právě na německém festivalu Rock Im Park. Přesné příčiny jeho odchodu prozatím nejsou známy. Na dotaz "proč?" Elliot argumentoval, že prostě všechno má svůj konec.

Tento talentovaný bubeník navázal s Elliotem kontakt již v roce 2005, kdy bubnoval u The Streets a Lily Allen. Oběma těmto hudebním počinům Example předskakoval, tudíž pro něj nebylo problém si jeho spolupráci zajistit. Od roku 2009 Jonny zaujal místo v Examplově kapele a v průběhu let se stal neodmyslitelnou součástí tohoto live bandu, kdy s Elliotem odehrál na tisíce koncertů včetně těch třech koncertů v České republice. Avšak po 5 letech Jonny dává kapele sbohem...

Example ovšem nebude bez bubeníka dlouho. Jonnyho místo zaujme již někdejší člen Ellova live bandu Chris Maas. Že vám toto jméno nic neříká? Mělo by... tento lucemburský živel seděl za bubny od roku 2006, tedy v době, kdy Example poskakoval polonahý v britských klubech a drze rapoval do kultovných melodií The Carpenters, Irmy Thomas, Muddy Waters a dalších. Songy mu tehdy produkoval kamarád z výšky Josh Gardner aka Mr. Rusher. Maas sice potom hrál ve své kapele, ale přesto ho čeká velký návrat a to opravdu velmi brzy. Své umění představí již 20. června na utajeném koncertě rádia KISS FM. U nás si "nový" bubeník odbyde svou premiéru 3. října v pražském klubu SaSaZu.

8th June - Rock Im Park

10. června 2014 v 10:37
Měsíc červen většinou bývá předzvěstí festivalové sezony, ovšem v některých městech šlapou v tomto období festivaly na plné obrátky. Jinak tomu nebylo ani v německém městě Nurnberger, kde od 6. - 9. června probíhal světoznámý festival Rock Im Park/Rock Am Ring 2014.

Navzdory tomu, že se jednalo o převážně rockový festival, Example zde taktéž vystoupil ato v neděli 8. června a nutno podotknout, že se na tomto festivalu neobjevil poprvé.

 
 

Reklama