the Answer

20. ledna 2018 v 14:34 | Greenda |  Hot News
Včera, úderem páteční půlnoci Example po 1,5 roční odmlce, kdy naposledy vydal nepříliš úspěšný počin "Later", zveřejnil single "The Answer". K této novince tentýž den vyšel v 8 hodin ráno britského času i klip, na který se můžete podívat níže. Na nový single, který produkoval nizozemský DJ a textař Diztortion, Elliot upozorňoval už v průběhu listopadu loňského roku a tvrdil, že to, co spolu upekli jednoho říjnového dne ve studiu bude fakt pecka. Na Instagramu uvedl, že tento single vytvořili velice snadno. Prostě něco poklikali a vše nechali volně plynout.

Ehm, podle mého Elliot s Diztortionem ve studiu klikali tak dlouho, až vytvořili totální paskvil. Zdá se mi, že spojili dohromady minimálně tři songy. Už úvodní beat v čase 0:28-0:40, který má zřejmě sloužit jako jakýsi refrén mi připadá absolutně nezajímavý. V další části, kde Example zpívá, to vnímám jako oslavu jeho ženy Erin, což je OK, ale my, co ho známe, už nějaký ten rok víme, že mu zamilované tracky prostě nejdou. Máme rádi jeho temnou stránku. Proto mělo album Playing in The Shadows takový úspěch a jen těžko bych tam nehledala skladbu, která se nepovedla.

Když už se zdá, že ve čase 1:10 že je skladba připravená gradovat, náhle zase spadne k tomu podivnému refrénu, který je navíc okořeněný basy. Část, která mě zaujala asi nejvíc je ta v čase 2:22, kde Elliot rapuje. Ve skladbě rapuje ještě jednou v 3:11, ale jeho hlas je prohnán nějakým šíleným filtrem, takže si hlas v jeho přirozené poloze posluchač neužije. A přiznejme si, Elliot jako rapper začínal a ten mu jde také nejlíp. Proč zrovna tuto část prošel takovou šílenou úpravou, je mi záhadou.

Elliota mám fakt ráda jako osobnost, jeho přístup ke mně a celkově k fanouškům jako takovým je oproti jiným celebritám fakt obdivuhodný. Je mi jasný, že manželka a děti dokážou člověka ovlivnit, ale na jeho tvorbě se to bohužel projevilo dost negativním způsobem. Z jeho "nedávné" tvorby, a tedy spoluprací se mi líbí Reflections ft. Jacob Plant z roku 2015. K tomuto singlu měl být vydán také klip, ale do dnešního dne jsme se ho nedočkali. Další poměrně povedenou spoluprací bylo Don't Wait ft. KO:YU, ovšem byl k němu vytvořený takový klip, který jako by byl určený pro jiný kanál a to vám může znechutit celý dojem z písně, takže doporučuji vynechat vizuál.

Takže za mě celkový dojem z The Answer není o nic lepší než z Later nebo Whisky Story. Bohužel. Ať se snažím jak chci, tak si tento song nemůžu zarýt pod kůži. Možná je to tím, že je mi 24 a nespadám tak do cílové skupiny teenagerů kalících v klubu na tuhle taneční "pecku". Byla bych raději, kdyby se vrátila éra Example 2011. Nedokážu si totiž představit, že se svými aktuálními novinkami pojede nějakou tour. Moc úspěchu by to asi nemělo. A co vy? Jaký je váš názor?

Example - The Answer (Official Video)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

My favorite song from NEW Example Era is

Whisky Story
Later
The Answer
None

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama