Leden 2018

the Answer

20. ledna 2018 v 14:34 | Greenda |  Hot News
Včera, úderem páteční půlnoci Example po 1,5 roční odmlce, kdy naposledy vydal nepříliš úspěšný počin "Later", zveřejnil single "The Answer". K této novince tentýž den vyšel v 8 hodin ráno britského času i klip, na který se můžete podívat níže. Na nový single, který produkoval nizozemský DJ a textař Diztortion, Elliot upozorňoval už v průběhu listopadu loňského roku a tvrdil, že to, co spolu upekli jednoho říjnového dne ve studiu bude fakt pecka. Na Instagramu uvedl, že tento single vytvořili velice snadno. Prostě něco poklikali a vše nechali volně plynout.

Ehm, podle mého Elliot s Diztortionem ve studiu klikali tak dlouho, až vytvořili totální paskvil. Zdá se mi, že spojili dohromady minimálně tři songy. Už úvodní beat v čase 0:28-0:40, který má zřejmě sloužit jako jakýsi refrén mi připadá absolutně nezajímavý. V další části, kde Example zpívá, to vnímám jako oslavu jeho ženy Erin, což je OK, ale my, co ho známe, už nějaký ten rok víme, že mu zamilované tracky prostě nejdou. Máme rádi jeho temnou stránku. Proto mělo album Playing in The Shadows takový úspěch a jen těžko bych tam nehledala skladbu, která se nepovedla.

Když už se zdá, že ve čase 1:10 že je skladba připravená gradovat, náhle zase spadne k tomu podivnému refrénu, který je navíc okořeněný basy. Část, která mě zaujala asi nejvíc je ta v čase 2:22, kde Elliot rapuje. Ve skladbě rapuje ještě jednou v 3:11, ale jeho hlas je prohnán nějakým šíleným filtrem, takže si hlas v jeho přirozené poloze posluchač neužije. A přiznejme si, Elliot jako rapper začínal a ten mu jde také nejlíp. Proč zrovna tuto část prošel takovou šílenou úpravou, je mi záhadou.

Elliota mám fakt ráda jako osobnost, jeho přístup ke mně a celkově k fanouškům jako takovým je oproti jiným celebritám fakt obdivuhodný. Je mi jasný, že manželka a děti dokážou člověka ovlivnit, ale na jeho tvorbě se to bohužel projevilo dost negativním způsobem. Z jeho "nedávné" tvorby, a tedy spoluprací se mi líbí Reflections ft. Jacob Plant z roku 2015. K tomuto singlu měl být vydán také klip, ale do dnešního dne jsme se ho nedočkali. Další poměrně povedenou spoluprací bylo Don't Wait ft. KO:YU, ovšem byl k němu vytvořený takový klip, který jako by byl určený pro jiný kanál a to vám může znechutit celý dojem z písně, takže doporučuji vynechat vizuál.

Takže za mě celkový dojem z The Answer není o nic lepší než z Later nebo Whisky Story. Bohužel. Ať se snažím jak chci, tak si tento song nemůžu zarýt pod kůži. Možná je to tím, že je mi 24 a nespadám tak do cílové skupiny teenagerů kalících v klubu na tuhle taneční "pecku". Byla bych raději, kdyby se vrátila éra Example 2011. Nedokážu si totiž představit, že se svými aktuálními novinkami pojede nějakou tour. Moc úspěchu by to asi nemělo. A co vy? Jaký je váš názor?

Example - The Answer (Official Video)


Example je zpátky! Nový single již v pátek

17. ledna 2018 v 21:35 | Greenda |  Hot News
Zdravím vás, fanoušky britského rappera/zpěváka/herce/dvojnásobného otce/milujícího manžela modelky Erin McNaught Examplea. Ten již nějaký ten pátek upozorňuje a zároveň teaseruje svůj nový single The Answer, který vyjde jak jinak než tento pátek 19. ledna 2017! Tento datum je pro mě něčím hodně speciálním, ale než budu toto téma rozebírat, nemohli jste si nevšimnout, že Elliot zahájil éru Example 2018 logem s novým fontem. Ten je zachycen na vizuálu ukázek nadcházejícího singlu a objevil se také na propagaci festivalu Texfest, na kterém Elliot vystoupí společně s DJ Wirem na začátku léta. Na reakce fanoušků, kteří se radovali, že je zpátky, Elliot odpovídal, že vpodstatě neodešel, že se spíše připomíná, že je stále tady. Ano má pravdu. Jen se v posledních letech nevěnoval svému počinu a hostoval na řadě tracků hned několika rapperů. V dohledné době zde určitě očekávejte souhrnný článek týkající se těchto spoluprací. Těšit se můžete také na souhrn toho nejpodstatnějšího za poslední roky, kde nebude chybět ani jeho druhorozený syn Ennio, který se narodil v září loňského roku.

Nyní se vracím zpět k datu vydání nového singlu a to 19. lednu. Jakmile jsem se dozvěděla, že jeho dlouhoočekávaný single vychází právě tehdy, spojovala jsem si to s osudem, jelikož 19. ledna slavím narozeniny. Tento rok už své 24. Těžko uvěřit, že jsem skalním fanoušek již sedmým rokem - od svých 17 let. Mnoho z vás jistě ví, že jsem se s Examplem dvakrát sešla. Sice je to už několik let zpět, ale je více než jisté, že si mě stále pamatuje. Několikrát jsem ho totiž jak na Twitteru, tak na Instagramu, možná i na Facebooku upozornila, že právě 19. ledna mám narozeniny a tudíž je tento single nejlepší dárek, jaký mi mohl dát. Na tyto komentáře několikrát reagoval "lajkem" i smajlíky. Ovšem dnes se stalo něco, co si dokážu vyložit jako absolutně nejvyšší level jeho sarkasmu. Elliot je aktuálně zpátky v Londýně, kde hodlá odpromovat svůj nový single. Zároveň na Instastories a instagramu zveřejnil, že právě v těchto dnech slaví 15leté výročí od vydání svého prvního singlu, a proto ti, kteří se narodili 19. ledna (nebo v období 18. - 20. ledna) mají možnost s ním v pátek v Londýně poobědvat. No chápete to? Je to od něj skvělý, že dá fanouškům takovou odměnu a zároveň mě to mrzí, protože splňuju dvě ze tří kritérií. Slavím narozeniny onen pátek a jsem skalním fanouškem dostatečně dlouho na to, se s ním znova po letech setkat. Ale bydlím ve špatný zemi.

Pokud by vás zajímalo, kdy hodlá zahájit nějakou tour, nechal se slyšet, že to nebude dřív než ke konci tohoto roku. Jedná se ale s největší pravděpodobností o UK tour, takže podle mých skromných odhadů, European tour bychom se mohli dočkat zhruba v březnu 2019. Jestli vůbec. Také na instastories občas zveřejní něco o EP, tak nelze zatím ani s jistotou říct, jestli vyjde vyjde plnohodnotné album nebo jen "ípíčko" s výběrem několika skladeb. Jestli tam zařadí i singly Whisky Story a Later se také neví.

Níže přikládám "důkazní materiál", ve kterém je jasný, že si Elliot vymyslel soutěž s daty narození jen kvůli tomu, aby mě naštval :DD .. to je vtip samozřejmě. I když.. :D Tak snad mi pošle aspoň "Birthday Tweet" nebo s budu muset spokojit s novým singlem. Ale jestli to bude taková pecka, jak Example uvádí, spokojím se velice ráda :D Klip k The Answer by měl vyjít taktéž v pátek 19. ledna 2018.