Is there anyone who is still visiting this website?

4. října 2015 v 19:48 |  Web news
Zdravím všechny fanoušky britského rappera/zpěváka/herce Elliota Gleava aka Example. Nejdřív bych se chtěla omluvit za neaktivitu, která trvala dlouhé 4 měsíce cca. Důvodem byl můj letní pobyt ve Skotsku. Nejednalo se o žádnou dovolenou, nýbrž pracovní rutinu na tamější farmě. Během května jsem se snažila dokončit si co nejvíc zkoušek, abych pak 9. června mohla v klidu odletět.

Pokud si myslíte, že jsem se tam starala o dobytek, jste na omylu. Jednalo se o ovocnou farmu, kde jsem zhruba 2,5 měsíce sbírala jahody a maliny. Myslela jsem si, že to bude pohodička, ale místy to byla hrozná fuška. Na poli jsme byli za každého počasí někdy i 10 hodin denně. Bydleli jsme v karavanech bez elektřiny, tekoucí vody a přívodu tepla. No nebyla to žádná legrace. Počasí bylo neuprosné, ráno byla kosa jako blázen a úroda prý nejhorší za posledních 5 let kvůli dlouhé zimě. I přes to všechno se zde přežít dalo, navzdory tomu, že spousta brigádníků se zaleklo a honem honem přebookovali letenky na dřívější termín odletu.

Nechápala jsem to, protože to tam nebylo až tak hrozné. Elektřina, pitná voda a další vybavení bylo k dispozici ve společných prostorech jako kuchyňky a minibar, kde se o víkendech pařilo. Toalety a sprchy se taky daly a dokonce mi skoro pokaždé tekla teplá voda. co víc si přát. :D A co se týče připojení k internetu - ano byla tam wifina, ale vězte, že při počtu 250 obyvatelů kempu neměla moc kvalitní připojení a taky jsem bývala unavená po práci. Prostě nebyl čas...

Ačkoli jsem se vrátila zhruba před měsícem, musela jsem si přecejen dokončit jednu zkoušku a vypracovat zprávu z praxe. Ano, můj pobyt na skotské farmě byl součástí mojí praxe pro školu :D Pokud si myslíte, že studuju obor, který se zabývá agrokulturou, jste opět na omylu. Studuju finanční řízení podniku a mohlo by se zdát, že nějaká farma nemá s mým oborem nic společného, ale ač se to zdá neuvěřitelné, i farma je podnik, který řeší peníze. Navíc zastávám názor, že každý by si měl vyzkoušet pracovat manuálně, aby si víc vážil peněz. Koneckonců málokterý vysokoškolský student po promoci nastoupí hned na místo manažera nebo finančního ředitele. Je potřeba trochu skromnosti a střízlivého pohledu na dnešní ekonomickou situaci.

Ha, kážu tady, ale sama jsem si pořídila za moje těžce vydřené peníze Macbook Air (ze kterého píšu tento článek mimo jiné), odjela jsem na týden do Londýna a tam utrácela za hadry a taak, však to znáte. Ale nic si nevyčítám a nikdo jiný mi nic vyčítat taky nemůže, jelikož jsem si na ty věci vydělala sama. Nejsem nějaký rozmazlený fracek, kterého dotují rodiče drahými dárky a ani by mi to mojě svědomí nedovolilo. Nic proti těm, co mají bohaté rodiče. Každopádně můj pobyt nebyl jen o penězích, ale také o nové zemi, kamarádech a zkušenostech. Mrzí mě, že jsem se nezdokonalila v angličtině, jelikož na kempu byla převaha Čechů, Slováků a našli se i nějací Poláci. Ono je to logické - který Skot by šel pracovat za ani ne minimální mzdu? :D

No a vzhledem k tomu, že jsem momentálně ve třetím a zároveň posledním ročníku bakalářského studia, mám jiný věci na práci než řešit našeho Elliota.. i když víte co - taky jsem si myslela, že během příprav na maturitu se blogování budu muset vzdát, ale ona prokrastinace je mocná čarodějka :D Proto, když si sjedete níž můžete si prohlídnout nějaké nové photoshooty. Taky opět chystám souhrn toho nejpodstatnějšího z Elliotova života a že je toho zase hromada. Ku příkladu se vrátím ke klipu k songu Whisky Story, do kin v druhé polovině října vstupuje film Between Two Worlds, ve kterém Elliot ztvárnil jednu z hlavních postav a nyní točí další film. Na pěveckou dráhu taky nezapomněl - do Vánoc mají vyjít 2 featuringy a k propagaci svého 6. studiového alba se vrací v únoru příštího roku, což mi připomíná, že rok 2016 hodlá věnovat fanouškům. Tedy to aspoň prohlašoval, tak že by nějaká tour na obzoru? nechme se překvapit :)

Ale jak říkám, všechno detailněji rozeberu v některém v příštích článků. Aspoň v to doufám, pro všechny případy jsem Ellovi tweetovala, že tak nějak nestíhám a vzal to v pohodě :D ..Toť pro tuto chvíli vše. Stejně ani nedoufám, že sem ještě někdo chodí, natož aby reagoval na tento článek. Každopádně jsem měla černé svědomí a prostě jsem se musela ozvat, ani ne tak kvůli vám návštěvníkům, ale hlavně kvůli mému idolovi, kterému je tento blog zasvěcen.


Greenda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama