Říjen 2015


Jacob Plant - Reflections (ft. Example)

18. října 2015 v 15:33 Hot News
Example to dal dohromady s Jacobem Plantem, což je 23letý velmi nadějný britský DJ a producent. Z této spolupráce vznikla house pecka Reflections. Premiérovala 10. října v pořadu Dance Anthems Dannyho Howarda na BBC Radio 1. Oficiální vydání je pak stanoveno na 27. listopadu, kdy bude k dispozici na iTunes.

Pokud předpokládáte, že se jedná o další single z nadcházejícího alba, sám Elliot tento počit označuje pouze za feature. Před Vánocemi by měl vyjít ještě jeden. Kampaň k šesté studiovce by měla pokračovat zase až v únoru. Avšak aktuální single Reflections si můžete poslechnout níže nebo rovnou na Youtube. Enjoy


Elliot se objeví v dalším filmu!

18. října 2015 v 15:05 Hot News
Romantická komedie Between Two Worlds, ve které Example ztvárnil jednu z hlavích postav, ještě nestihla ani odpremiérovat a už je obsazen v dalším filmu! Tentokrát se jedná o roli Maca v indie filmu "A Bus Could Run You Over". Elliot o tom koncem září informoval na svém Facebooku, avšak s hledáním komparzu se začínalo již v první polovině zářiového měsíce.

Co se týče děje, film je popisován jako komediální triller s temným podtextem, který se odehrává na Ibize, kdy se Connorův (Lyndon Ogbourne) nejlepší kámoš nevinně zaplete do plánů tamějšího gangu. Connor navíc je jediný, kdo mu může pomoci, ale to taky znanemá návrat na ostrov, kterému se vyhýbal od tragické smrti kamaráda, který zde před lety pracoval. Po návatu se Con opět shledá se svým bývalým bývalým šéfem a poradcem Leem (Billy Zane), ze kterého se stal neplatič "amerického návrhu", proto se pokouší o sebevraždu. Uprostřed chaosu explodujících vil, ponorek a nádherné potapěčky se Leo svou cestou učí, že každý další den je vzácný a Connor poznává, že život v Londýně není tak dokonalý, jak se zdá a pokud se vyrovná, se svou minulostí, bude Ibiza jediným místem, kde bude doopravdy šťastným. Vše, co pro to musí udělat je, zůstat dostatečně dlouho naživu, aby si to mohl užít.

V popisu o Elliotovi nepadla ani zmínka, ale pokud se podíváte níže na obrázky z Instagramu, Mac podle všeho bude řádný bitkař nebo taky oběť. To se zatím neodvažujeme odhadnout.

Režie: Ben Turner
Obsazení: Billy Zane, Lyndon Ogbourne, Billy Boyd, Gala Gordon
Vydání: 2016
Více info: Facebook, Twitter


Mille Miglia 2015

18. října 2015 v 13:22 Interviews
Italský závod na 1000 mil Mille Miglia není potřeba nijak zvlášť představovat a to hlavně proto, že se ho účastnil již minulý rok. Koneckonců jsme této události věnovali článek. Fotky najdete zase zde.

Nyní máme ale k dispozici video, které dokresluje celkovou atmosféru tohoto závodu, kde se mimojiné dozvíte, že svého otce, kterého letost upřednostnil místo své ženy, vidí jen 2x ročně při pobytu v Austrálii, takže si společné 4 dny patřičně užili.

Dále se pak zmínil, že je soutěživý ve věcech, o kterých ví, že je dobrý a tím je samozřejmě řízení. Za své slabé místo považuje hraní fotbalu a celkově kolektivní sporty. Bližší je mu běh nebo plavání. Mluvil také o své hudební pauze, která celkově potrvá 1,5 roku s tím, že se hodlá věnovat hlavně rodině a především svému synovi. Navzdory tomu je od ledna zase zpátky ve studiu, kde připravuje novou desku, která nevyjde dřív než v polovině příštího roku.
Between Two Worlds (movie 2015)

11. října 2015 v 16:05 Commercial
Film Between Two Worlds, s pracovním názvem The Boy with a Thorn in His Side, o kterém jsme vás informovali na konci minulého roku, míří do kin!

Děj filmu jsme vám taktéž již nastínili, pojďme si ale přiblížit roli samotného Elliota. Ve své historicky první filmové roli získal roli "pracháče" Johna Moriartyho. Jeho postava má opravdu svěží charakter, na nějž slovní spojení "víno, ženy, zpěv" opravdu sedí. V níže přiloženém traileru můžeme vidět, že se Elliot - tedy John opravdu nestydí jít do trenek, pařit v nočních klubech a laškovat se spoře oděnými ženami.

Opakem by mohl být jeho parťák, spisovatel se zlomeným srdcem Ryan Stevenson (Chris Mason), kterého se John snaží tak trochu rozveselit. Moriarty se svým kámošem Connorem (Lucien Laviscount) - nadějným hollywoodským hercem, Ryanovi ukazují svůj požitkářský party styl v ulicích Londýna. Zdá se však, že i přes veškeré úsilí vše přemůže láska a Ryan potkává dívku svých snů, kterou nachází v majitelce umělecké galerie Anně (Hannah Britland).

Film bude mít premiéru 23. října 2015 v Londýně, dále si pak můžou sami diváci vybrat, kde a kdy se bude promítat, prostřednictvím serveru OurScreen.com, takže se vše bude prakticky odvíjet od poptávky.

Obávám se však, že do Česka tato romantická komedie nedorazí, navzdory tomu, že Elliot hraje jednu z hlavních rolí a v ukázkách je snad v každém záběru. I když nikdy neříkej nikdy. Třeba budeme mile překvapeni. Nicméně, kromě traileru bylo zveřejněno hned několik filmových ukázek, což nám může posloužit jako taková menší náplast. Neváhejte a rozklikněte článek.

Více info: b2wfilm.com

Trailer


Whisky Story (Official Video)

11. října 2015 v 13:49 Hot News
Single Whisky Story vyšel oficiálně 10. července 2015 a stal se tak první vlaštovkou 6. studiového alba, které prozatím jméno nemá, ale už teď víme, že tahle studiovka bude návratem ke kořenům. Lepší pilotní single Elliot opravdu nemohl. Úvodní sample/refrén se totiž nápadně podobá těm "parodickým" songům z jeho prvotiny What We Made a to nás baví!

Se psaním textu začal krátce po narození syna Evandera a hlavní inspirací pro něj byla jedna divoká noc, kterou v dospívání prožil se svými přáteli. Klip byl natočen na jeden zátah v londýnském metru za pomoci "náhodných" kolemjdoucích. Režie se neujal nikdo jiný než Adam Powell, který natočil nespočet Example-klipů včetně Changed The Way You Kiss Me, Stay Awake, Midnight Run nebo Say Nothing.

Co se týče obalu singlu, který vidíte vlevo, na jeho vzhled byla na oficiálních stránkách vypsána soutěž. Tématika byla domácí mazlíček a pochopitelně Whisky. Pokud Elliota sledujete nějakou tu chvíli, určitě vám neunikne fakt, že Elliot již jeden ze svých starších klipů v metru natáčel. Jednalo se o nízkonákladové video k singlu Me and Mandy z roku 2007. Tomu říkáme návrat ke kořenům se vším všudy.

Whisky Story (Official Video)


Is there anyone who is still visiting this website?

4. října 2015 v 19:48 Web news
Zdravím všechny fanoušky britského rappera/zpěváka/herce Elliota Gleava aka Example. Nejdřív bych se chtěla omluvit za neaktivitu, která trvala dlouhé 4 měsíce cca. Důvodem byl můj letní pobyt ve Skotsku. Nejednalo se o žádnou dovolenou, nýbrž pracovní rutinu na tamější farmě. Během května jsem se snažila dokončit si co nejvíc zkoušek, abych pak 9. června mohla v klidu odletět.

Pokud si myslíte, že jsem se tam starala o dobytek, jste na omylu. Jednalo se o ovocnou farmu, kde jsem zhruba 2,5 měsíce sbírala jahody a maliny. Myslela jsem si, že to bude pohodička, ale místy to byla hrozná fuška. Na poli jsme byli za každého počasí někdy i 10 hodin denně. Bydleli jsme v karavanech bez elektřiny, tekoucí vody a přívodu tepla. No nebyla to žádná legrace. Počasí bylo neuprosné, ráno byla kosa jako blázen a úroda prý nejhorší za posledních 5 let kvůli dlouhé zimě. I přes to všechno se zde přežít dalo, navzdory tomu, že spousta brigádníků se zaleklo a honem honem přebookovali letenky na dřívější termín odletu.

Nechápala jsem to, protože to tam nebylo až tak hrozné. Elektřina, pitná voda a další vybavení bylo k dispozici ve společných prostorech jako kuchyňky a minibar, kde se o víkendech pařilo. Toalety a sprchy se taky daly a dokonce mi skoro pokaždé tekla teplá voda. co víc si přát. :D A co se týče připojení k internetu - ano byla tam wifina, ale vězte, že při počtu 250 obyvatelů kempu neměla moc kvalitní připojení a taky jsem bývala unavená po práci. Prostě nebyl čas...

Ačkoli jsem se vrátila zhruba před měsícem, musela jsem si přecejen dokončit jednu zkoušku a vypracovat zprávu z praxe. Ano, můj pobyt na skotské farmě byl součástí mojí praxe pro školu :D Pokud si myslíte, že studuju obor, který se zabývá agrokulturou, jste opět na omylu. Studuju finanční řízení podniku a mohlo by se zdát, že nějaká farma nemá s mým oborem nic společného, ale ač se to zdá neuvěřitelné, i farma je podnik, který řeší peníze. Navíc zastávám názor, že každý by si měl vyzkoušet pracovat manuálně, aby si víc vážil peněz. Koneckonců málokterý vysokoškolský student po promoci nastoupí hned na místo manažera nebo finančního ředitele. Je potřeba trochu skromnosti a střízlivého pohledu na dnešní ekonomickou situaci.

Ha, kážu tady, ale sama jsem si pořídila za moje těžce vydřené peníze Macbook Air (ze kterého píšu tento článek mimo jiné), odjela jsem na týden do Londýna a tam utrácela za hadry a taak, však to znáte. Ale nic si nevyčítám a nikdo jiný mi nic vyčítat taky nemůže, jelikož jsem si na ty věci vydělala sama. Nejsem nějaký rozmazlený fracek, kterého dotují rodiče drahými dárky a ani by mi to mojě svědomí nedovolilo. Nic proti těm, co mají bohaté rodiče. Každopádně můj pobyt nebyl jen o penězích, ale také o nové zemi, kamarádech a zkušenostech. Mrzí mě, že jsem se nezdokonalila v angličtině, jelikož na kempu byla převaha Čechů, Slováků a našli se i nějací Poláci. Ono je to logické - který Skot by šel pracovat za ani ne minimální mzdu? :D

No a vzhledem k tomu, že jsem momentálně ve třetím a zároveň posledním ročníku bakalářského studia, mám jiný věci na práci než řešit našeho Elliota.. i když víte co - taky jsem si myslela, že během příprav na maturitu se blogování budu muset vzdát, ale ona prokrastinace je mocná čarodějka :D Proto, když si sjedete níž můžete si prohlídnout nějaké nové photoshooty. Taky opět chystám souhrn toho nejpodstatnějšího z Elliotova života a že je toho zase hromada. Ku příkladu se vrátím ke klipu k songu Whisky Story, do kin v druhé polovině října vstupuje film Between Two Worlds, ve kterém Elliot ztvárnil jednu z hlavních postav a nyní točí další film. Na pěveckou dráhu taky nezapomněl - do Vánoc mají vyjít 2 featuringy a k propagaci svého 6. studiového alba se vrací v únoru příštího roku, což mi připomíná, že rok 2016 hodlá věnovat fanouškům. Tedy to aspoň prohlašoval, tak že by nějaká tour na obzoru? nechme se překvapit :)

Ale jak říkám, všechno detailněji rozeberu v některém v příštích článků. Aspoň v to doufám, pro všechny případy jsem Ellovi tweetovala, že tak nějak nestíhám a vzal to v pohodě :D ..Toť pro tuto chvíli vše. Stejně ani nedoufám, že sem ještě někdo chodí, natož aby reagoval na tento článek. Každopádně jsem měla černé svědomí a prostě jsem se musela ozvat, ani ne tak kvůli vám návštěvníkům, ale hlavně kvůli mému idolovi, kterému je tento blog zasvěcen.


Greenda