LIVE LIFE LIVING out now!

7. července 2014 v 22:31 |  Hot News

Po několikanásobném odkladu se tak konečně stalo o dnešní půlnoci. Když se podíváme na magický datum vydání 7.7. 7+7, není se ani třeba podivovat nad tím, proč bylo vydání alba posunuto. Šťastnější datum snad ani neexistuje.

Album sice fyzicky ještě k dispozici nemám, ačkoliv jsem si podepsanou kopii nechávala posílat z UK. Nicméně už je mi doručováno téměř týden, ale i přesto mám desku díky YouTube dokonale naposlouchanou. Proto by nebylo na škodu podělit se s vámi o mé dojmy.

Podle mého názoru se Elliotovi povedlo nahrát neprvoplánové album, které se vám jen tak neohraje. Za jedinou odrhovačku bych považovala právě single Kids Again, která však do konceptu dokonale promyšlených textů a melodií zapadá. Naopak bych vyzdvihla skladbu Live Life Living, která paradoxně vznikala jako poslední a jmenuje se po ní celé album. Také mě už měsíce zpátky zaujal song Take Me As I Am, který Example prezentoval živě už v létě loňského roku a nyní si jej vybral jako svůj další single. Kupodivu mi příjemně zní i poslední skladba na albu Longest Goodbye a to i přesto, že mi z ukázky připomínala jakési "volání divočiny". Dále rozhodně stojí za zmínku i Only Human, jehož studiová verze byla tuším k dispozici fanouškům, kteří si album předobjednali na iTunes. Kamarádka by tuto skladbu zařadila spíše na album Playing In The Shadows a musím jí dát za pravdu. Jistá podobnost v beatech tam určitě je. Ovšem za absolutní pecku považuji Can't Face The World Alone, která má zapamatovatelnou melodii a určitý hitový potenciál. Zbytek skladeb se mi zatím pomalu zarývá pod kůži. Tuším, že si brzy oblíbím 10 Million People, ve kterém si Example malinko i zarapoval.Co se týče skladeb z deluxe edice, nabývám stejného dojmu jako u deluxky předešlého alba The Evolution Of Man. O tyto dodatečné skladby byste se rozhodně neměli ochudit. Mají v sobě obrovskou energii. V případě 4 bonusových songů nového alba zde Elliot konečně plní svůj slib - skládá poctu rave kultuře 90. let. New Friends a One Last Breath jsou opravdu silné kousky, které jen tak z hlavy nevymažete. Full Eclipse mi zní trochu jako Prodigy a o naprosté překvapení se postaral poslední dodatečný song Innocent Minds, k jehož intru si Example přizval Jamieho Reynoldse, což je 23letý frontman londýnské kapely Klaxons.

Takže pokud se rozmýšlíte, jestli si koupit standardní verzi nebo si pár korun připlatit, rozhodně zvolte druhou variantu, protože se vám investice rozhodně vyplatí. Navíc deluxe kopii stále můžete získat podepsanou samotným Examplem právě [ zde ]. Pokud důvěřujete českým obchodům, navštivte bontonland.cz. Jestli však neholdujete fyzické verzi, pořiďte si prostřednictvím iTunes tu digitální. Podle mých informacích je album k dispozici i na českém iTunes, kde právě debutuje na krásném 36. místě :)

Pro význam skladeb přejděte [ zde ] a [ zde ]. btw, nezapomeňte hlasovat pod článkem, jakou skladbu z nového alba jste si oblíbili. Váš případný názor projevený v komentářích také uvítáme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama