Červen 2014

Live Life Living - track by track guide

27. června 2014 v 17:55 Recension, Articles

Elliotovo páté album vychází přesně za 10 dní, a proto jsme si pro vás připravili překlad rozhovoru pro Mirror.co.uk, ve kterém Example rozebírá skladbu po skladbě. Jedná se o velmi zajímavý článek, ve kterém je zpěvák maximálně otevřený. Přiznal, že většina textů je o Erin, ale také o kamarádovi, který spáchal sebevraždu. Také zde zmiňuje, že jako další single by chtěl zamilovanou baladu Seen You.
přeložila Greenda


Daná Examplova záliba ve tvorbě dobré hudby - nečisté rapové tracky plné neuznání, energické electro popové melodie, temná a zadumaná taneční muzika - jenom tohle se zdá být to pravé, co zamíří na jeho páté album Live Life Living. Setkali jsme se s ním, abychom si popovídali, jak jeho nová nahrávka vlastně zní.

Example (pravým jménem Elliot Gleave, přesto se nám ho v jednom bodě rozhovoru podařilo nazvat 'El', aniž by se rozezněl alarm, což je dobře) byl víc než šťastný, když s námi mluvil o veškerých vstupech a výstupech vložené do nové nahrávky od nahrávání v prosluněné LA po psaní songů o jeho nádherné ženě Erin, aby se vyhnul očividnému úskalí neznít až příliš jako Adele.

Live Life Living je energická pocta rave kultuře devadesátých let, která se ohlíží na obrovské momenty v tehdejší taneční muzice při pobytu v přítomnosti.

Zde je jeho průvodce track za trackem nového alba:

Next Year

"Tohle jsem napsal v době, kdy jsem pobýval v Beverley Hills s Stuartem Pricem, který produkoval nějaké tracky na albu. Skladba je o mých kámoších, kteří celý rok tvrdě pracují, pak se těší na svůj velký víkend na Ibize nebo na víkend strávený na V Festivalu. Když se odreagují na těchto velkých požitkářských akcí, zapomenou na svět. To je to, co čem je tento track.

Je to o tom být tady příští rok ve stejnou dobu. Je to jako rituál. V tomhle synthu jsem chtěl směřovat k Chemical Brothers a možná taky trochu k Oasis. Lidi to můžou slyšet v mém hlase, protože zní trošku jako Gallager. Z tohoto alba se vám nepostaví vlasy, je o létě, párties a devadesátkách. Tenhle song tohle všechno shrnuje."


Live Life Living

26. června 2014 v 15:04 Videography

All The Wrong Places

Premiere: 14.08.2013
Director: Emil Nava
Link: here
Behind Scenes:


Kids Again

Premiere: 12.02.2014
Director: Jon Jon Augustavo
Link: here
Behind Scenes:


One More Day

Premiere: 25.05.2014
Director: [?]
Link: here
Behind Scenes:

10 Million People

Premiere: 26.08.2014
Director: [?]
Link: here
Behind Scenes:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

All The Wrong Places (Quintino Remix)

Premiere: 01.09.2013
Director: [?]
Link: here


Kids Again (MOTi Remix)

Premiere: 03.03.2014
Director: [?]
Link: here

SUMMER FESTIVALS 2014

26. června 2014 v 14:13 Tours
08 Jun 2014
Example Live
@ Rock Im Park Festival
Nurnburg - Zeppelinfeld, Germany
[ Spot ]

15 Jun 2014
Example & DJ Wire
@ Sound Of the Future, BCM
Baleares, Spain
[ Spot ]

22 Jun 2014
Example Live
@ Touch The Air Festival
Wohlen, Switzerland
[ Spot ]


World Cup Competition

25. června 2014 v 19:32 Funny & Backstage
Přinášíme vám sestřih toho nejlepšího z utkání Světového poháru Anglie : Itálie, které Example sledoval se svou manželkou, kamarády a hlavně fanoušky, kteří byli vybráni na základě této soutěže.


Viking FM, with Sean - 18. červen 2014

25. června 2014 v 18:13 TV, Radio Appearances
Rozhovor pro stanici Viking FM si můžete poslechnout [ zde ].

source: Viking FM