I Like Music: Interview #784 - Example

29. září 2012 v 16:40 |  Recension, Articles

Máme pro vás poměrně čerstvý rozhovor ze serveru I Like Music. Interview je zaměřeno především na nové album The Evolution Of Man a čerstvě vydaný single Say Nothing.
A taky se zde dozvíte, jakýže má názor na japonský megahit Gangnam Style :D
Přeložila Šárka Gardo


Téměř před rokem jsme zde seděli s britským popovým chlápkem Example, abychom si popovídali o jeho třetím albu Playing In The Shadows. Řekl nám, že práci na tomto albu miloval. O rok později dokončuje další album(!), jeho čtvrté, The Evolution of Man.
O uveřejnění jeho nového singlu Say Nothing v tomto týdnu a o mnoho novinkách z jeho hektického léta, kvůli tomu jsme mu zavolali pro menší rozhovor.

ILM: Dobré ráno Example. Jak se máš?
Example: Je mi fajn, jo. Nic jsem vlastně neudělal. Mám den volna.

ILM: Po tvém vystoupení v Celebrity Juice včera v noci mám teď dojem, že tě znám velmi intimně...
Example: Ou, skvěle. Jo. Můj manažer ohledně toho nebyl zrovna veselý. Ha. Myslím si, že když tam jdeš a nepřidáš se, můžeš si přihoršit. Představa, že žádný člověk nemá rád smích je komická... Takže jo, užil jsem si to.


ILM: Jak je na tom tvá noha?
Example: Nic s čím bych se nevypořádal. Nevím jak to vysvětlit... Můžu chodit ale nemůžu běhat. I přesto, když mě lidé vidí chodit na ulici a myslí si, že je vše pořádku, není.

ILM: Jak se ti to stalo? Příliš práce?
Example: Bylo to kvůli tomu, že jsem neměl žádnou pauzu. Měl jsem před tím hodně koncertů, Arena tour mělo 15 koncertů během 3 týdnů, takže se to stává. Normálně jsem šel do postele po koncertě. Celé tohle léto jsem jezdil nebo lítal několik hodin nebo jsem stál a čekal na letišti. Je zjevné, že tohle vaše svalstvo nesnese.

ILM: Minulý rok, touto dobou, jsme mluvili o tvém třetím albu Playing In the Shadows. Zpíval si I Owe You Nothing by Bros to me. Byl to moment, který jsem si uchoval v srdci. Rok uplynul a ty jsi dokončil další album. Tvé čtvrté, The Evolution of Man. Gratuluju!
Example: Díky. Dokončil jsem ho před pár týdny ale masterováno bylo včera, což je když to lidé dělají všechno lepší, hlasitější a barevnější. Prál bych si, aby to mohlo jít ven příští týden, chci aby to lidé slyšeli hned 18. listopadu.

ILM: První singl je Say Nothing. Cover singlu obsahuje tvoje velmi roztomilé foto z dětství. Kdy bylo pořízeno?
Example: Myslím, že mi byly dva roky. Vyhrál jsem cenu "Good Loking Baby" v místních novinách. Udělal jsem ten cover, protože jsem si projížděl iTunes a přemýšlel jsem jak nudné všechny covery jsou. Každého covery vypadají stejně. Jstejně jako, obrázek jejich tváře nebo těla se odráží do kamey. Cítil jsem se provinilě kvůli tomu na mém poslední album. Takže jsem se na to vykašlal a prostě jsem se vrátil k mé dětské fotografii. Jestli se někdo zeptá 'co je podstata'? Jen řeknu, no, to nemusí být podstatné. Všechny covery v 80. a 90. letech, bylo to jen, víš, vypadá to dobře?

ILM: Video pro Say Nothing je vážně epické. Na začátku jsi v poušti..
Example: Chtěl jsem natáčet v poušti. Ale nechtěl jsem, aby to bylo jako jedna z těch laciných balad. Chtěl jsem, aby to bylo trochu víc zvláštní a hrozivé, jako zmařený sen. To je proč jsme zvolili tyhle postavy které vypadají jako kdyby byly z post-apokalyptického Mad Max měste, chápeš? Nemají žádnou důležitost pro song. Je to o ztracené společnosti. Ten pár tam vlastně volně vypráví příběh v celém songu.

ILM: O čem je song? O konci vztahu?
Example: Ani tak ne. Není to song o rozchodu. Je to o komunikaci ve vztahu, když můžeš říct, že lidé lžou a jen to vyčíst z jejich očích. 'Už žádné slzy, už žádné lži, vím co chceš když říkáš s tvýma očima'. Takže, nemyslím si, že je to rozchodový song. Možná moje melodie napodívá že jsem vážně rozrušený ale je vážně to jen říká abys byl vděčný, vděčný ve vztahu. Je to něco, čeho jsem se obával, že to nedělám...

ILM: Vyšlo to tento týden...
Example: Yeah, bylo to číslo 2 uprostřed týdne. Myslím, že jedničkou bude Gangnam Style.

ILM: Viděl jsi to video?
Example: Jo! Je to zatraceně vtipný! Ten fakt, že nikdo neví o čem zpívá?!

ILM: Takže. Tohle interview dáme na náš web, pro všechny lidi které tu budou číst odpoledne...co by tento víkend měli udělat? Koupit tvůj singl třeba?
Example: Řekl bych jít nakupovat a koupit něco hezkého. Nemusíte si kupovat můj singl. Nezajímá mě, kde je singl číslo 1, dvě nebo tři. Jsem nad rámec týhle fáze. Kdyby ten singl byl jednička, byl by to hezký bonus ale fáze ve které teď jsem...jsem ve svém čtvrtém album, a přinesu své páté album příští rok, nebo ten další. Musíte začít přemýšlet o konci týhle hry což víc o koncertech, dobré muzice a dobrých albech, méně pak o nějakých žebřičkách.

ILM: Vždy si byl neskutečně ambiciozní. Když jsme spolu mluvili poprvé, řekl jsi mi, že bys chtěl být headlinerem Glastonbury...
Example: Jo, před třemi lety jsem řekl, že bych chtěl headlinovat arény a každý se smál. Teď jsme na druhém arénovém tour za toto léto a na V jsme hráli na hlavní stagi a byl jsem to já, Noel Gallagher a Stone Roses. Dalším krokem je být druhý na programu a pak, pochopitelně být headlinerem. Nevzdám to. Myslím, že jediný způsob jak to dokázat je stále udělat hudbu, stále hrát a předat lidem zprávu.

ILM: Jaká je tvá zpráva lidem?
Example: Má hlavní zpráva, jo, postupem let se změnila, ale pro mě je to teď o tvoření dobré a vděčné muziky, která je o mně a je z mého srdce. O všech mých zkušenostech nebo jak se cítím. Dělám hudbu které jsem sám fanouškem a kterou bych si sám koupil. Dělám hudbu, která je ovlivňována všemi mými oblíbeným umělci, kapelami, rapery, producenty. Hlavní věc je, že chci udržet skvělou show a být dobrým bavičem. Nikdy jsem nevyrazil na cestu být nejlepším raperem nebo nejlepším zpěvákem, chtěl jsem jen být dobrým bavičem. Myslím že to je to, proč jsou naše show tak skvělé.

ILM: Zahrál si hodně koncertů toto léto(z toho důvodu ta noha), jaký moment byl nejlepší?
Example: V byl skvělý. Měli jsme kolem sebe 60,000-70,000 lidí. Měli jsme největší dav! Dokonce větší, než ti které hráli po nás. Taky tam potkat Iana Browna a Noel Gallaghera, sice jsem je potkal už před tím ale chtěl jsem, aby uznali můj set. Fakt, že jsem byl před nimi na hlavní stagi a oni tam byli celé roky, oni ví, co znamená dostat se na takový level. Bez ohledu na mou cestu, nebo mou hudební cestu nebo hudbu kterou dělám, oni byli velmi lichotiví ohledně mé show a toho, jak velký dav tam byl.

ILM: Mluvil jsi s nimi?
Example: Mluvil jsem s Ianem Brownem pár minut. Objal mě a byl jako "to bylo férové, bylo to dobrý, slyšel jsem tě jak si to absolutně sjel, yeah, yeah.". Pak Noel Gallegher byl takový "ne, ty nejdeš pryč, nebo jo? Jsi jako špatná vůně. To se mi na tobě líbí. Co je to? Tvoje 4. nebo 5. album?" Řekl jsem mu, že je to mé čtvrté, "Yeah, to se mi kurva líbí. Pojď do mé šatny a dáme si Guiness."

ILM: Šel jsi?
Example: Yeah, samozřejmě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama