My Dream comes true - EXAMPLE in PRAGUE

4. března 2012 v 9:29 |  Web news

Dovolila bych si jen tak na úvod upozornit, že tento článek rozdělím na několik částí. Proto si prosím nemusíte číst vše. Prostě si najděte tu část, která vás zajímá ;)

ÚVOD ANEB JAK JSEM PŘIŠLA K EXAMPLOVI

Asi znáte ten pocit, když v rádiu, na diskotéce nebo kdekoliv jinde slyšíte song, který vás doslova dostane do kolen a vy si říkáte - kdo to sakra zpívá, je to strašně dobrý. Tak přesně tohle je i můj případ. Example byl pro mě ještě začátkem července úplně někdo podřadný. Stále jsem byla a ještě jsem pořád přívržencem kapely GREEN DAY. Ano, byla jsem v roce 2010 na jejich pražském koncertě. Stepovala jsem několik hodin před areálem a třetí řadu napravo od podia jsem považovala za vrchol všeho. Jasně že hrají úplně jiný styl - jsou to punkrockeři a nikdy v životě jsem nepřemýšlela nad tím, zda by mě bavila hudba typu Hip Hop, Dup Step nebo elecktro. Ale prostě se někdy stane to, že ušlyšíte v rádiu právě song CHANGED THE WAY YOU KISS ME a následně na ni paříte na diskotéce a je vám úplně jedno, že je to mimo váš styl. Po této zkušenosti jsem se o něj začala zajímat víc. Zamilovala jsem se do jeho vzhledu. Přece černovlasé typy

zbožňuju a on je sakra dobrej. V srpnu jsem mu založila blog. Přemýšlela jsem o něčem větším, ale když s tím člověk nemá zkušenosti i tohle stačí. A vlastně hlavní důvod založení této stránky bylo to, že jsem pátrala všude možně po netu a nikde žádná fanstránka, což mě zamrzelo, protože tak super chlap si podporu určitě zaslouží.
V rozjezdu blogu a designu mi pomohla moje dlouholetá kamarádka Claire, díky které mám zkušenosti hlavně v oblasti grafiky a i když ji Example skoro nezajímá, doslova mě nakopla, abych na tomto projektu zapracovala. Doteď mi pomáhá s fotkami té nejlepší kvality a vyplatilo se to. Právě díky ní a jejím fotkám mě Example nedávno retweetnul a o blogu se tak dozvěděl. (možná, že o něm věděl i dřív, ale to si netroufám s jistotou říct)
Prostě mě chytla Example manie a potřebovala jsem nutně jeho nové album Playing In The Shadows. Nechala jsem si ho objednat přímo z Británie - z vydavatelství Ministry of Sound, odkud mi přišlo podepsaný a já byla v 7. nebi.
Po pár měsících a stovkách zveřejněných článků a nepříliš vysoké návštěvnosti na mě narazila sympatická holčina Šárka. Pomohla mi s několika tweety a v říjnu, kdy Example oznámil Evropskou tour jsme se dohodly, že na Ella do Prahy pojedeme spolu.
Asi měsíc nato jsme na twitteru viděly, že Example retweetnul lístky na pražský koncert "nějaký" Petře. Následně jsme ji followly a stala se z nás hlavní trojka na twitteru. Peťa mi začala také překládat různé články, rozhovory a začalo se mi vše usnadňovat. Přesto ale návštěvnost nerostla, lidi se ani neobtěžovali zapojit do různých projektů, které se týkaly především Examplova koncertu v Praze. Ale až pár dní před pražským koncertem mi Example retweetnul odkaz, ve kterém jsem ho označila kvůli fotkám s The Brit Awards. Zrázu bylo na tomto blogu 500 lidí online a návštěvnost se ten den vyhoupla přes 1500 návštěvníků a k tomu i Example odpověděl na můj dotaz, když jsem se ho ptala na setkání s ním v Praze právě díky krtkovi. Zareagoval velmi kladně a byla jsem si hned jistější, že setkání s ním opravdu vyjde :).


PROČ MĚ NAPADL ZROVNA KRTEK?

Ono to bylo původně tak, že jsem chtěla pro Exampla fanknihu, ale bohužel se nezapojil vůbec nikdo. Tudíž jsem měla v záloze nápad s krtečkem, který zaujal i Šárku a tak jsem se na fanknihu vykašlala úplně.
Měla jsem jasnou vizi. Krteček by měl být hrací, aby ho zaujal, měl by mít mini-tričko s "e" logem, aby bylo poznat, že je to opravdu pro něj a mělo by obsahovat datum a místo koncertu, aby na nás nikdy nezapomněl. Ovšem sehnat toto mini-tričko bylo nemožné. Ve všech fotografiích, které jsem oběhla mi sdělili, že nic takového nedělají. Mé prosbě vyhověli nakonec v jedné tiskárně, ale požadovali to mini-tričko. To bylo bohužel nesehnatelné a tak mi ho musela mamka ušít z rukávu nového trička, které jsem koupila pro tuto příležitost. Takže máme doma nový módní hit :)

PŘÍPRAVA NA KONCERT

Připravovala jsem se velmi důkladně. Nejvíc mi vyhovovalo to, že v ten týden příprav jsem měla jarní prázdniny, tudíž jsem opravdu nemusela myslet na nic jiného a udělala jsem si seznam věcí, které s sebou prostě musím vzít. Den před koncertem jsem si obarvila vlasy, koupila lístky na vlak a sbalila se s velkým očekáváním. 26.02.2012 pro mě nebylo jen setkání s Examplem, ale se 2 holkama, které jsem znala cca 5 měsíců a jen přes net. Holky byly ale úplně úžasný. Se Šárkou jsme se sešli (i - protože jsem tam jela i s otcem :D) kolem oběda a šli jsem se kouknout k Lucerně. Ano zelený tourbus s britskou SPZ už tam stál. Já chytla záchvat a chtěla jsem tam počkat a vyčkávat, jestli se náhodou odněkud nevynoří Example. Šárka byla oproti mě zcela nad věcí a i přes můj odpor jsem šli navštívit Hrad. Cestou zpět jsem bloudili a já byla zase úplně nanervy. Jenže co se nestalo. Už jsme našli správný směr k Lucerně a kde nic tu nic, někdo se mihnul v jednom průchodu. Jako první se zastavil otec a pak najednou Šárka vykřikla: "Ty vole to je Elliot" a já : "Si děláš srandu, ne?" A fakt, že to byla pravda. Example vyšel z průchodu a my ho hned zastavili. Já byla v takovým šoku, že jsem se zmohla jen na "sorry, sorry, sorry", když nám sdělil, že se nesmí zdržovat, protože spěchá na zvukovou zkoušku a pokud se s ním chceme vyfotit, tak jen jednu fotku dohromady nebo zvlášť. Jenže já mu do ruky hodila krtka - úplně se leknul a o maličkou chvíli dýl se s námi zdržel. A když jsem se mu snažila vysvětlit adresu blogu na krabici krtka, zastavil mě a prostě řekl: "I know". Dokonale mě to dostalo a nabývám dojmu, že tady na tenhle blog i chodí! :) Šárka udělala něco neuvěřitelnýho, co jí nikdy nezapomenu - vzdala se fotky s ním jen kvůli mě a ještě mu všechno vysvětlovala, protože jsem nebyla schopná slova.
Bylo to fakt neskutečný. Ani jsem jsi nestačila všimnout jeho přítelkyně Erin, která stála skromně opodál a nijak si Elliota nenárokovala. Jakmile nás opustil, do minuty byl krtek na jeho FB i Twitteru s poznámkou "gift from my No 1 fan in Prague (apparently)". To bylo okolo 16:00, protože kolem 16:15 jsme už valili k Lucerně.
A to už na nás čekala sympatická Peťa. Ano stáli jsme tam první, takže jsme osobně zastihli i supportujícího "afromana" DJ Baller Ba a ještě nám ten čas do 19:00, utekl velmi rychle protože jsem si neustále povídali - prostě to bylo úplně fajn.

SAMOTNÝ KONCERT

Do Lucerna Music Baru jsme byli spolu asi s pětkou dalších lidí vpuštěni o několik minut dřív z důvodu špatné organizace, takže jsme si krásně vytipovali místa. Jistě, že už na stagi byla jejich vyumělkovaná aparatura, tudíž jsme přestě věděli, kde kdo z nich bude stát. Já samozřejmě letěla k podiu směrem doprostřed, abych měla Elliota co nejvíc nadosah. Okolo 19:30 vyšel na stage první předskokan. Byli to kluci ze Skyline HIFFI & MC Jacob. Ze začátku to bylo hodně dobré. Míchali Dup Step, electro a regaee a udělali pár předělávek Skrillexe. Ale hráli hodinu, což mě docela vyčerpávalo. Okolo 20:30 přišel očekávaný afroman DJ Baller B, který byl fakt super! Mixoval Nera, Chase and Status atd. Prostě show jak blázen.
A okolo 21:30 to začalo. Jako první přišli kluci z kapely - Johnny Drummachine zasedl k bubnům, Andy Sheldrake se postavil s kytarou za mikrofon po mojí levé ruce, zatímco David Stewart si stoupnul napravo ke klávesám.
A pak přišel ON! Pan dokonalý! Za silného dunění melodie ke Skies Don't Lie, kterou začínali. Zrázu se na mě začaly tlačit náctileté slečny a já se je snažila odstrkávat, abych neztratila tak skvělé místo v první řadě. Byla to neskutečně energická show, Example mezi songy komunikoval s publikem. Házel do davu několik propocených ručníků, neustále poskakoval a vyzýval nás, abychom dali ruce nahoru a poskakovali s ním co nejvýš. Chvíli stál vepředu, chvíli vzadu a když se přiblížil k nám, natahovali jsme ruce a plácali jsem ho po nohách a Ell nám to oplácel tím, že ná podával své mužné ruce, neustále nasazoval milé grimasy a neopomíjel také neverbální komunikaci :)
Bylo také velmi pěkné, že sladký černovlasý a svalnatý David Stewart se vždy kouknul na Elliota, jako kdyby se ho chtěl dovolit, jestli nás smí přijít dopředu taky trochu poškádlit :D V tu dobu jsem už byla davem potlačena směrem právě k Davidovi a tak jsem měla tu čest osahat jeho kytaru :D Ten se taky neuvěřitelně ksichtil.

Nepamatuju si, jak šel setlist po sobě, ale vím, že začínal songem Skies Don't Lie. Dál už to budu si jen budu nahodile vzpomínat, co ještě hráli :D - takže zazněl také Midnight Run, Won't Go Quietly, Last Ones Standing, Stay Awake, Playing In The Shadows, See The Sea, Dirty Face, Hooligans, Shot Yourself In The Foot Again, Never Had A Day, Wrong In The Head, The Way, Natural Disaster, Watch The Sun Come Up, Kickstarts a pro někoho neznámý song Whisper.
Celou show Example zakončil klasickým zvoláním "Everybody point to the sky" a kompletní Lucerna se zase dostala do varu při známé melodii k songu Changed The Way You Kiss Me. Prostě krásný zakončení v průměru hodinového koncertu. Ještě předtím si nás ale Ell vyfotil s rukama nahoře, jak to dělá na každém koncertu. Myslela jsem, že jsem ta nejšťastnější holka na světě, která si splnila sen, ale to jsem ještě netušila, jaká šťastná náhoda se mi ještě stane. Po koncertě mi dal David Stewart svoje trsátko! Ano čtete dobře. A když říkám dal, tak dal. Protě trsátko držel sevřené v pěsti a ze stovek sápajících se rukou vybral právě tu moji. Ne opravdu to není iluze, protože kdyby to jen tak hodil, neměla bych šanci. Důkazem toho může být i fakt, že jsem se rvala s jednou holkou o paličku Jonnyho Drummachina, ale nevybojovala jsem ji.
Škoda jen, že Peťa musela jít na vlak ještě dřív než koncert skončil, což bylo kolem 22:30. Než jsme se se Šárkou prodraly k východu trvalo to asi půl hodiny, koupily jsme si černý tílko s "e" na památku (máme ho všechny 3!) a pak jsme si šli někam sednout. Tam jsem zjistila, že to trsátko pravděpodobně nemám. Začala jsem být hodně histerická a přehrabovala jsem se v tašce asi 5x. Šárka mě uklidňovala a tak mě donutila na trsátko zapomenout. Ale stejně to bylo ve mě a byl jsem trochu mrzutá. Holt chudák Šárka odhalila všechny moje debilní vlastnosti za jeden jediný den a to jsem se chtěla přetvařovat :D
Ale stejně mě zmáhala únava - přecejen být 24 hodin na vzhůru není žádná legrace. Do vlaku jsme s otcem nastoupili něco po 4:00. Šárka nás šla doprovodit a šla čekat na metro, který jí jelo až za 2 hodiny! (Bože jak já jsem ráda, že to ta holka moje přežila :))
Když jsme přijeli, zcela vyčerpaná jsem lehla do postele a pak hypnotizovala moji fotku s Elliotem. Je mi úplně je jedno, jak tam vypadám, ale hlavní je, že jsem tam s ním, tulím se k němu a směju se jak měsíc :D Tyhle legendární zážitky úplně předčily moje očekávání a už teď se těším na jeho další koncert, který bude zřejmě v říjnu. Ovšem bych taky chtěla jít 04.07.2012 na Rock For People - aspoň na ten 1 den, kdy tam bude. Chudák Ell, ten už se mě nezbaví :D
A ještě něco - na druhý den jsem našla trsátko od Dava v kapse na foťák, takže jsem měla druhé Vánoce a o to větší radost.
Když už vzpomínám ten foťák, tak fotky taky mám. Nějaký ty moje povedený autorský fotky sem hodím. Nebudu je tagovat, je to zbytečný, ale prostě chci, abyste viděli, jak blízko jsem byla :)

Z celého srdce děkuju Šárce, Peti a taky Claire - momentálně jste pro mě úplně nejvíc. Bez vás bych toho všeho, co teď mám (co se týče Elliota), nikdy nedosáhla. VELKÝ díky, holky :))*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MUSEmaniačka MUSEmaniačka | Web | 5. března 2012 v 18:37 | Reagovat

niekto sa má :) ale aj ja uvidím Example-a! bude na tohtoročnom Grape festivale u nás na SK, takže tam si kúpim aj CDčko a nejaké triko, aj keď viem, že to tam bude neskutočne predražené... kašlať na to! UVIDÍM EXAMPLE!!! pripadám si ako v siedmom nebi...

2 Miko.TaMpEr Miko.TaMpEr | E-mail | Web | 5. března 2012 v 18:43 | Reagovat

Děkuji :)

Jé, gratuluji! Já prostě věděla, že se ti podaří s ním setkat :') A koukám i, že krteček už má i tričko, které se sice teda muselo ušít jak jsi psala, ale je to úžasný :)
Budu držet palce aby se ti podařilo dostat na ten Rock for People :3
Mimochodem ještě.. jsi hrozně hezká ^w^

3 joli joli | E-mail | 5. března 2012 v 20:37 | Reagovat

Teda ta fotka s ním je naprosto úžasná! A ty si to setkání s nim naprosto zasloužíš za to co pro tenhle blog a pro Example děláš :) Je to skvělý!

4 Michaela Capuccini Michaela Capuccini | Web | 7. března 2012 v 18:55 | Reagovat

Som rada že ti to celé vyšlo, tak si sa na to tešila :)

5 Greenda Greenda | Web | 9. března 2012 v 22:55 | Reagovat

[3]: Děkuju moc :) Vážím si tvého názoru a dojímá mě to :')

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama