Elektro Daily: Nastolení nového „příkladu“

31. března 2012 v 11:16 |  Recension, Articles

O překlad se opět postarala geniální Peťa :))


Časopis Elektro zastihl britského zpěváka Exampla chvilku před jeho úplně první vystoupením v USA v Gramercy Theatre v New Yorku, kde jsme si popovídali o smutné inspirující hudbě, Ludacrisovi a prosazení se na americkém trhu a tyk o nějakých seriózních cestovatelských plánech.

Elektro: Právě se chystáš odehrát první USA show, jak se cítíš?
Example:
Jsem nadšený. Zvláštní je, že když jsem byl poprvé ve Státech, bylo mi 5 a teď je mi 29. Tohle je asi po patnácté, co jsem v NY a konečně tu vystupuju, takže ačkoli nebývám před vystoupeními nervózní, tentokrát jsem trochu nervózní, protože je to moje první a každý říká něco v tom smyslu " Musíš jim to v USA ukázat!", vždyť víš a to tě trochu stresuje.

Co očekáváš, že bude jiné u amerického publika?
Netuším, chlape. Byl jsem nedávno v LA a byl jsem se párkrát podívat na Skrillexe a na Swedish House Mafia a davy reagovaly dost podobně jako v UK. Takže doufám, že to bude hodně energie, skákání a víš co, čistý šílenství!


Jak ses spojil s Ludacrisem na vytvoření remixu k "Changed The Way You Kiss Me"?
Tak jsem mluvil s mým vydavatelstvím a oni říkali "Koukej už je to docela hit, ale potřebujem tě dostat hned do rádií a trochu ti pomoct dostat se na velkej trh." Upřímně řečeno musíš sem přijít a vychovat Amíky. Říkali, že je nejsnadnější dostat tam velkýho rapera a zeptali se mě, kdo by se mi líbil? A já jsem řekl, že je jasné, že na tanečních nahrávkách zní dobře Ludacris. Vždyť víte, že Luda pomohl prolomit Taio Cruzovi, na jednom kousku má Biebera. V jakém kolik hudebním stylu zní dobře, jakkoliv je to popový, undergroundový nebo taneční, jeho hlas je tam výjimečný, že sedí všemu. Je to pro mě obrovský krok!

Kteří umělci tě inspirují?
Jsem rád, že jsem mohl pracovat s největšími jmény v EDM jako jsou Nero, Skream, Laidback Luke a Dirty South. Všichni jsou to lidé, kteří mi produkovali songy, takže jsem inspirovaný jejich hudbou jenom tak, že jsem s nimi ve studiu.

Pokud bys mohl spolupracovat právě teď s jakýmkoli umělcem, kdo by to byl?
Rád bych měl hovor od Jay-Z a řekl mu, chtěl by sis zazpívat refrén na mém novém albu… ale o tom můžu jenom snít! Ale dost mě baví moji rockoví producenti. Rád bych spolupracoval s Rickem Rubinem; udělal pár skvělých rockových a hip-hopových alb a je jeden z mých dlouholetých oblíbenců.

Popiš, jak zníš.
Rád jednám s lidmi na rovinu. Moje album bude trochu old-school rave, velké syntetické ryffy, povznášející texty, ale docela emocionální. Většina mých písní je docela depresivních. Texty jsou o vztazích, rozchodech, vzdávání se pokušení nebo závislosti, kalení. Se všemi těmito věcmi se mladí lidé a dospívající setkávají každý den. Je to docela melancholické/hořkosladké/emocionální protože většina taneční hudby je veselá a je to takový " skoč na parket, dneska se budeme bavit" a takovou hudbu nechci dělat. Takže poslouchám hodně grunge a rockových balad a odtud je moje inspirace. Je fajn být v klubu a poslouchat muziku o kalení, protože to do té atmosféry sedí, ale pro většinu lidí to není jejich skutečný život, protože je o mnoho úrovní nad vším. Rád mluvím o tom, co znám, to co znám jsou emocionální věci jaký je skutečný život a ten není vždycky jednoduchý a perfektní a zábavný. Je docela smutný, takže jestli můžeš udělat nějakou hudbu smutnou, ale zároveň povzbuzující a to je ten klíč. Poslouchám znovu Nirvanu a Pearl Jam - tyhle dva mluvili o hodně temných věcech, ale tak nějak tě to nerozesmutní, bylo to povzbuzující a o to přesně se snažím i já.

Co je dalšího u Exampla na seznamu?
Vracím se zpátky do Anglie a jedu Arena tour (20,000 lidí za noc). Přes léto mám přes 50 festivalů přes celou Evropu a Anglii a jenom na Ibize jsem asi 15 krát, to je opravdu místo, kde to tanečně žije. Ke konci roku mám v plánu USA a Kanada tour s 20 zastávkami v hlavních městech. Pak znovu Austrálie, Jižní Afrika, China, Japonsko, Thajsko… Vlastně strávím většinu roku v letadlech a na hotelech, doma v bytě v Londýně jsem byl letos všehovšudy dva týdny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama