Pyromag Interview, November 2011

9. listopadu 2011 v 15:42 |  Recension, Articles

Jedná se o poměrně čerstvý listopadový rozhovor pro Pyromag. O velmi výstižný překlad se opět zasloužila Petra :)


S vydáním nového singlu Midnight Run v blížícím se listopadu jsme si trochu popovídali se žhavou současnou hvězdou Examplem o autech, XBoxu, oblíbených televizních pořadech, režii, hraní a tak jsme se zeptali na tu nejdůležitější otázku iPhone nebo BlackBerry?

Řekni nám trochu víc o novém singlu Midnight Run, produkoval ho Feed Me, bylo pro tebe důležité, aby u každého producenta byla patrná jeho stopa?
Midnight Run je nový singl, který vychází 4. prosince a produkoval ho Feed Me, byl to poslední kousek, který jsem na albu dokončil a je o tom, jaký to je pařit dlouho do noci a k tomu dělat nějaký nekalosti, když bys měl být správně doma a odpočívat, a to si myslím, spousta lidí může vztáhnout sama na sebe. (smích)

Líbí se nám koncept tvého nového videa k singlu, jsou tam některé opravdu nádherné záběry krajiny, zapojoval ses nějak do toho konceptu, byl to tvůj nápad objevit se nahý ve vaně?
Jo, video je ve skutečnosti založené na mém krátkém filmu, který jsem dělal na univerzitě, kde usnu ve vaně a probudím se v jezeře, takže jo ten nápad s tou vanou byl tak trochu můj. (smích) Chtěl jsem udělat něco trošku jiného, mám rád, když se díváš na video Kanye Westa a říkáš si "Co to sakra je, Kanye se musel zbláznit", takže jsem chtěl udělat video, u kterého se lidi budou ptát na moje duševní zdraví.Zdá se, že tam řídíš docela slušný auto, víš jaký model to je, jsi automobilový fanda a jestli jo, jaký je tvoje auto snů, pokud už ho teda neřídíš?
Jo, je to Ford Mustang 1966 Shelby, pěknej! Je to auto z filmu Bullet, záchvěv Steva McQueena, ten chlap je dobrej. Úplnej top je pro mě momentálně Audi R8, ale doufám, že si jednoho dne pořídím Aston Martin.

Chtěl jsi být vždycky muzikantem nebo jsi měl ambice stát se něčím jiným?
Ne, ve skutečnosti jsem chtěl být filmovým režisérem a hercem když jsem byl mladší, takže tohle se stalo spíš tak nějak zázračnou chybou, řek bych.

Můžeš nám říct něco o tvých prvních hudebních zážitcích? Jakou máš první vzpomínku při objevování hudby?
Myslím, ž to bude asi poslech Jamese Browna, protože taťka si ho dost pouštěl, nevím přesně kterou písničku, ale rozhodně ho pouštěl v autě a doma hodně, možná ještě Phil Collins (smích). Byl to docela dobrej Motown mix, Phil Collins, Rod Stewart, The Beatles.

Vím, že tvoje album Playing In The Shadows teprve nedávno vyšlo, ale fanoušci už se ptají na další a kdy by mohli čekat, že vyjde, při tvém tvůrčím procesu máš už nějaké skladby pro nové album, na kterých pracuješ nebo si dáš chvilku oddych, než začneš dávat dohromady nové album?
Jo, už jsem dokončil čtyři skladby na další album. Mělo by být hotový v dubnu a k vydání v září příštího roku, jsem jako stále běžící stroj.

Právě spolupracujeme s vysokou školou CM Sounds zaměřenou na hudební techniku, myslíš si, že je pro mladé lidi důležitá hudební přípravka a jaký jsou tvoje tři nejlepší tipy pro úspěch?
Myslím, že pokud chceš být technik nebo producent tak to neuškodí, existuje spousta lidí, kteří hudbu studovali na univerzitě nebo vysoké škole. Flux Pavilion, můj dobrý známý, vystudoval hudbu a teď se jí samozřejmě věnuje, ale spousta lidí nikdy do škol nechodila, ale jsou v hudebním průmyslu dost úspěšní, takže spíš záleží na tom, jaký máš přirozený talent a na vůli se učit.
Tři hlavní body úspěchu bych řekl, že je zaprvé dělat všechno, co můžeš sám, sehnat si sám kontakty, zamluvit si vystoupení, vyprodukovat si vlastní věci jako je třeba přebal, to je dost důležitý. Za druhý vždycky poslouchat rady od tvých oblíbených umělců nebo producentů, jestli je někdy potkáš, nemluv a prostě tam seď a poslouchej. Tuhle jsem seděl a poslouchal Serge z Kasabian, když měl 40 minutovej rozhovor a dost jsem se naučil. Za třetí vždycky se snaž a uč co nejvíc a vždycky dělej to, co chceš dělat, nikdy neposlouchej nahrávací společnost nebo hledače talentů. Když ti někdo řekne, že musíš změnit tvůj styl, aby to líp sedělo, neposlouchej je a udělej to, jak chceš ty a když se ti to nebude zdát, tak to nevydávej.

Máš nějaké učitele?
Hodně jsem se naučil od mojí mámy a táty, hlavně jak žít a jaký být dobrým člověkem, ale myslím, že to byl Mike Skinner, když jsem u něj byl upsanej. Pomohl mi s psaním songů a dal mi pár rad, ale teď se učím opravdu od mých přátel, hodně inspirace si beru z Eda Sheerana, Tinie Tempah a Wretche 32, pokaždé když je vidím vystupovat, něco se naučím.

Jaké jsou hlavní výzvy, kterým ve své kariéře čelíš?
Prostě se pokaždé snažím být lepším, musíš se vracet a sám sebe znovuobjevovat a přijít zpět s většími a lepšími songy, což je docela těžký.

Bez jakého technického zařízení se neobejdeš?
Nejsem zrovna technickej typ (smích), tak se zeptej produkce (smích).

Jakou největší chybu jsi udělal ve své kariéře a jak ses z ní ponaučil?
Ve skutečnosti jsem neudělal asi žádnou, ničeho nelituju, myslím, že jsem udělal dost šíleností, ale ze všech jsem se poučil a to mě udělalo lepším a silnějším.

Jeden fanoušek na Twitteru po tobě chtěl, abys napsal knihu a pak ji proměnil ve skutečnej filmový trhák, pokud bys psal autobiografii, jaký věci bychom mohli čekat a pokud by byl film, kdo by hrál Exampla?
Wow, kdo by hrál mě, to by byl pravděpodobně ten chlápek ze Scrubs, Zach Braff, vypadá legračně a jako já má gumový obličej. Pokud bych opravdu napsal autobiografii, což mě teď nějak nebere, ale pokud bych ji napsal, počkal bych až kolem 40, takže dalších 11 let. Četl jsem Autobiografii Alexe Jamese z Blur a on ji napsal tak nějak kolem 40 a myslím, že jeho příběh je dobrej, dávám tomu ještě čas, myslím, že nemám tolik zkušeností, abych napsal autobiografii.


Nějaký náznak vydání live CD nebo DVD a dalšího zboží?
No, jedu arena tour příští rok tak možná bude nějaký natáčení v O2 Aréně v Londýně, to by mohlo být slušné vstoupení k natočení, ale počkáme, protože to stojí dost času a peněz a plánování připravit takovýhle věci a já nevím, jestli na to mám čas a peníze (smích)

Máš nějaký dlouhodobě oblíbený film a z toho, co vychází v budoucnu, bys rád viděl?
Drive je docela dobrej film, hudba je docela zajímavá. Warrior je taky hodně dobrej.

iPhone nebo Blackberry?
Já mám oba, mám novou BlackBerry Torch a novej iPhone 4S, takže mám dvě čísla, jedno pro přátele a rodinu a to druhý pro holky (smích)

Nějaký skrytý televizní lahůdky?
Hodně mě baví The Young Apprentice s Alanem Sugarem, ale z televizního odpadu jsem viděl jeden nebo dva díly Made In Chelsea a The Only Way Is Essex, ale nenazval bych se jejich fanouškem nebo že bych je nějak skrytě sledoval, málo kdy vůbec sleduju televizi.

Playstation nebo Xbox a jaké hry hraješ právě teď?
X Box, Call Of Duty, Fifa, to jsem já.

Jsi čtenář, jakou knihy jsi v poslední době přečetl?
Ve skutečnosti moc knihy nečtu, nepřečetl jsem žádnou už roky.

Jaký je tvoje nejčastější jídlo ve studiu?
Obvykle Pizza, Dominos (pozn. pizza, italská kuchyně), Strada (řetězec restaurací), Firezza (pozn. opět pizza), asi takhle anebo, když je někde v okolí dobrý japonský take away Katsu.

Ok a teď konečně vím, jak moc si angličtí umělci "vyznávají lásku" jeden druhému, takže kdo je podle tebe nejžhavější talent Anglie (mimo tebe samozřejmě), na koho by si měli lidi zaměřit?
Myslím, že další budoucí velký umělec je Flux Pavilion v rámci produkce nebo Feed Me, s oběma jsem dělal, v rámci MC si myslím, že P Money bude mít úspěch a budoucí zpěvačkou/textařkou bude Emeli Sande.

Nějaká závěrečná slova?
Prostě si mě najděte na Twitteru nebo Facebooku a přijďte se na mě podívat v dubnu na mojí Arena tour a díky za veškerou podporu fanoušků.

Examplův Midnight Run vychází v listopadu a najdete ho na současném albu Playing In The Shadows, které si můžete stáhnout z iTunes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 22:41 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama